Szykuje się gratka dla miłośników irlandzkiej whiskey oraz piwa. Na polskojęzycznym facebookowym profilu Jamesona – jednej z najbardziej znanych marek whiskey w Irlandii – pojawił się dziś film zapowiadający projekt o tajemniczej nazwie „HOPS”, który jest efektem współpracy Irlandczyków z podkrakowskim Browarem Pracownia Piwa.

Na filmie widzimy migawki z wizyty ekipy Pracowni Piwa w Irlandii – prawdopodobnie w destylarni Midleton, gdzie wytwarzany jest Jameson. Sam materiał, choć nie został opatrzony żadnym komentarzem, skupia się na tematyce używanych do leżakowania whiskey drewnianych beczek. Przez chwilę pokazane zostało cięcie takiej beczki na wióry, stąd domyślam się, że niedługo możemy spodziewać się piw z Pracowni Piwa leżakowanych z wiórami z drewna, w którym leżakował Jameson.

Reklama

Pracownia Piwa póki co nie zdradza szczegółów projektu – na swoim fanpejdżu wspomnieli jedynie lakonicznie, że nad tym projektem pracują już dwa lata. Choć jakimś wielkim miłośnikiem irlandzkich whiskey nie jestem (obecnie zaczynam nieśmiało zgłębiać świat szkockich whisky), to jednak jestem mega ciekaw efektów i mam nadzieję, że projekt nie ograniczy się jedynie do wykorzystania beczek w postaci wiórów.

Poniżej link do wspomnianego filmu:
https://www.facebook.com/Jameson.WPolsce/videos/10154371216902385/

PS. Pękło 450 wpisów na blogu :).


Aktualizacja – 6.05.2017 r., godz. 15:35

Gdzieś na Facebooku obiło mi się o uszy, że pierwszym owocem współpracy Pracowni Piwa i Jamesona będzie… porter bałtycki leżakowany w beczce po whiskey. Brzmi ciekawie, a premiera tego piwa ponoć ma być jeszcze w maju :).

Reklama