Vox populi, vox Dei! W niedzielę zakończyło się zorganizowane przez Browar Brokreacja głosowanie, w którym użytkownicy Facebooka mogli wybrać styl tegorocznego piwa uwarzonego w ramach projektu The Blogger. No i wybrali… ultra islay whisky barrel aged salty kiwi & cocoa west coast white bitter :D.

Zaproponowane w ankiecie style zostały wygenerowane za pomocą generatora stworzonego przez Łukasza Matusika z blogu Piwolucja.pl. Jestem mega ciekaw, jak do tego wyzwania podejdzie Brokreacja, bo zadanie z pozoru wydaje się być niewykonalne. Co w ogóle może kryć się pod tą nazwą? Spróbujmy rozszyfrować – jasne, karmelowe, wytrawne piwo górnej fermentacji leżakowane w beczkach po mocno torfowej szkockiej whisky, z dodatkiem soli, kiwi oraz kokosa. Nie bardzo wiem, co kryje się za członem „ultra”, ale może chodzić o podwyższony ekstrakt i zawartość alkoholu. Efekt tego eksperymentu zostanie zaprezentowany na Poznańskich Targach Piwnych, w czasie Beer Blog Day 2017.

Reklama

Przypomnę, że w ubiegłym roku głosować można było na poszczególne składniki i parametry docelowego trunku. W rezultacie Brokreacja w szczyrzyckim Gryfie uwarzyła cherry smoked pepper rye wood aged strong ale.

Reklama