Piotr Chęcielewski, wiceprezes ds. marketingu Carlsberg Polska w latach 2007-2015, został powołany na stanowisko prezesa Browaru Czarnków S.A. – tę ciekawą informację wyczytałem wczoraj podczas pobieżnego przeglądania komunikatów spółek giełdowych. Wspomnianą wyżej funkcję Chęcielewski zacznie pełnić 1 października 2017 r. 

Nowy prezes Czarnkowa swoją przygodę z Carlsbergiem na tym etapie zakończy jutro, więc jest to naprawdę całkiem ciekawy transfer, stąd też postanowiłem o tym wspomnieć. Oprócz zarządzania jednym z działających w Polsce koncernów piwowarskich Chęcielewski ma również w swoim CV pełnienie funkcji dyrektora marketingu również poza tą branżą, a mianowicie pełnił ją w Mars Polska.

Poniżej udostępniam treść opublikowanego na giełdzie raportu:

„Zarząd Browar Czarnków S.A. („Spółka”, „Emitent”) informuje, że w dniu wczorajszym, tj. 27.09.2017r. Rada Nadzorcza powołała do pełnienia funkcji Prezesa Zarządu Pana Piotra Chęcielewskiego, który zacznie pełnić tę funkcję od dnia 1 października 2017r.

Pan Piotr Chęcielewski to absolwent Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego Uniwersytetu Łódzkiego ze specjalizacją Marketing. Dodatkowe kwalifikacje zdobywał w trakcie programów Harvard Business School, London Business School oraz IMD.

Przez większość kariery zawodowej związany z firmami Mars oraz Carlsberg, gdzie pełnił szereg funkcji w kraju oraz w regionie Europy Środkowej, w strukturach zarówno Marketingu jak i Sprzedaży, w tym na stanowiskach Dyrektora Marketingu kategorii produktów w firmie Mars Polska, oraz Wiceprezesa ds. Marketingu Carlsberg Polska .

Posiada bogate doświadczenie w tworzeniu strategii sprzedaży, relacji z partnerami handlowymi i portfela marek, oraz w skutecznym zarządzaniu ich wdrażaniem. Tworzone przed niego programy były laureatami prestiżowych nagród Effie w dziedzinie marketingu.

Spółka uznała tę informację za ważną dla inwestorów ze względu na dotychczasowy przebieg kariery nowo powołanego Prezesa Zarządu, pełniącego funkcje zarządcze w wiodących podmiotach z branży w jakiej działa Emitent.”