fot. Good Beer

Poznaliśmy medalistów tegorocznej edycji konkursu Good Beer, który odbył się 9 października. Wśród nagrodzonych znalazły się m.in. Browar Kingpin, Dziki Wschód, Doctor Brew, czy też Kormoran.

Pełne wyniki konkursu, którego dyrektorem jest znany m.in. z Jabeerwocky Rafał Kowalczyk:

Kategoria piwa bezalkoholowe

Medal Brązowy – nie przyznano

Medal Srebrny  – dla Grupy Żywiec za piwo Żywiec Biały 0%

Medal Złoty – nie przyznano


Kategoria piwa aromatyzowane

Medal Brązowy – dla Browaru SADY za piwo Coffe Stout

Medal Srebrny – dla Browaru Dziki Wschód za piwo Szalony Koń

Medal Złoty – dla Browaru Stara Zajezdnia Kraków By de Silva za Gruszkowe Pszeniczne


Kategoria piwa wędzone

Medal Brązowy – dla Browaru Gościszewo za piwo Darz Bór

Medal Srebrny – nie przyznano

Medal Złoty – nie przyznano


Kategoria wild and sour ALE

Medal Brązowy – nie przyznano

Medal Srebrny – dla Browaru Kingpin za piwo Kahuna

Medal Złoty – dla browaru Doctor Brew za piwo Barley Wine Brett BA


Kategoria pszeniczne

Medal Brązowy –  dla Browaru Amber za piwo Pszeniczniak

Medal Srebrny – dla Carlsberg Polska za piwo Okocim Klasyczna Pszenica

Medal Złoty – nie przyznano


Kategoria belgijskie/francuskie ALE

Medal Brązowy – nie przyznano

Medal Srebrny – dla Browaru Karczma pod Wielką Solą za piwo Żupne Magnum Sal

Medal Złoty – nie przyznano


Kategoria speciality IPA

Medal Brązowy – dla Browaru Kingpin za piwo Phantom

Medal Srebrny – dla Browaru NOOK za piwo Czas na Przerwę

Medal Złoty – nie przyznano


Kategoria american IPA

Medal Brązowy – dla Browarów Regionalnych Jakubiak za piwo Ciechan AIPA

Medal Srebrny – nie przyznano

Medal Złoty – dla Browaru Inne Beczki za piwo Jungle IPA


Kategoria american PA

Medal Brązowy – dla Kompanii Piwowarskiej za piwo Książęce IPA

Medal Srebrny – dla Browaru KINGPIN za piwo SimplEasy

Medal Złoty – nie przyznano


Kategoria ciemne ALE

Medal Brązowy – dla Browaru Tenczynek za piwo Tenczynek RIS Berrel Aged

Medal Srebrny – nie przyznano

Medal Złoty – dla Browaru Kormoran za piwo Barlow Sorbus


Kategoria jasne Ale

Medal Brązowy – dla Browaru Kormoran za piwo Kormoran Session APA

Medal Srebrny – nie przyznano

Medal Złoty – nie przyznano


Kategoria porter bałtycki

Medal Brązowy – dla Browaru Kormoran za piwo Warmiński Porter

Medal Srebrny – dla browaru Dobry Browar za piwo Porter z Gniezna

Medal Złoty – dla Browaru Zamkowego w Raciborzu za piwo Raciborskie Porter


Kategoria ciemny mocny lager

Medal Brązowy – dla Browaru Gościszewo za piwo Komtur

Medal Srebrny – nie przyznano

Medal Złoty – nie przyznano


Kategoria ciemny lager

Medal Brązowy – dla Kompanii Piwowarskiej za piwo Książęce Ciemne Łagodne

Medal Srebrny – dla Perła Browary Lubelskie za piwo Perła Koźlak

Medal Złoty – dla Browaru Kormoran za piwo Kormoran Ciemny


Kategoria jasny mocny lager

Medal Brązowy – nie przyznano

Medal Srebrny – dla Kompanii Piwowarskiej za piwo Dębowe Dojrzałe Mocne

Medal Złoty – nie przyznano


Kategoria jasny lager

Medal Brązowy – dla Browaru Namysłów za piwo Zamkowe Jasne Pełne

Medal Srebrny – dla Kompanii Piwowarskiej za piwo Lech Pils

Medal Złoty – dla Carlsberg Polska za piwo Okocim Jasne Okocimskie


Przypominam, że na moim blogu trwa głosowanie na Nowość Miesiąca. W specjalnie przygotowanym formularzu można wybrać trzy najciekawsze piwa, które pojawiły się w minionym miesiącu.

Link do ankiety:
https://www.chmielnik-jakubowy.pl/nowosc-wrzesnia-glosujemy/