615 piw w 55 kategoriach zostało ocenionych w ramach tegorocznej edycji Konkursu Piw Rzemieślniczych. Najwięcej medali – aż 10! – zdobył Browar Trzech Kumpli. W sobotę 7 grudnia poznaliśmy pełne wyniki konkursu.

Poniżej pełne wyniki konkursu:

KRAFT ROKU 2019: 
“Pijże” – Mateusz Kupracz – Browar Nepomucen 

Zwycięzcy w poszczególmych kategoriach

1.Brytyjskie Ale
Miejsce I: nie przyznano
Miejsce II: nie przyznano
Miejsce III: Browar Zamkowy Cieszyn Sp. z o.o. / Lekka Brytania / Ireneusz Misiak


2. Strong Ale
Miejsce I: Browar Tumski / Gorączka Złota / Piotr Gwiazda, Karol Kołodziejski
Miejsce II: nie przyznano
Miejsce III: Browar Perun / Dusza Widmo / Adam Czogalla


3. Dry Stout
Miejsce I: Browar Turek / Czarna Kaśka / Tomasz Wiatrowski
Miejsce II: Browar Widawa / Liberty Stout / Wojtek Frączyk
Miejsce III: Antybrowar / Proboszcz / Borys Banasiak


4. Sweet Stout
Miejsce I: Browar De Facto / Barakito / Piotr Domański
Miejsce II: Browar Biały / KAFEJETO / Sławomir Ignatiuk
Miejsce III: Browar Bury / Milk Stout / Mateusz Matyaszek, Marcin Strzelczyk


5. Stout/Porter z dodatkami
Miejsce I: Dobry Browar / Coffe Stout z Gniezna / Bartosz Kozłowski, Marcin Igliński
Miejsce II: Green Head / Raspberry Moonshine / Dominik Połeć, Przemysław Baranowski, Kamil Wałęka
Miejsce III: Green Head / Green Moon / Dominik Połeć, Przemysław Baranowski, Kamil Wałęka


6. Mocny Stout/Porter
Miejsce I: nie przyznano
Miejsce II: Browar PINTA / Havana Stout / Paweł Masłowski, Ziemowit Fałat
Miejsce III: MiniBrowar Reden Chorzów / Świąteczny Stout / Paweł Fityka


7. Imperialny Stout/Porter
Miejsce I: Trzech Kumpli – Browar Lotny / Idiota / Piotr Sosin
Miejsce II: Browar Nepomucen Sp. z o.o. / D-tonacja / Mateusz Kupracz
Miejsce III: Antybrowar/ Antymateria / Borys Banasiak


8. Specialty Imperial Stout/Porter (> 20ºPlato)
Miejsce I: Browar Piwowarownia / Kawko i Mlekosz Nu Pagadi / Łukasz Gustkiewicz
Miejsce II: Brokreacja / Imperialny Nafciarz Islay Blend BA / Mateusz Górski
Miejsce III: Brofaktura / Imperial Baltic Porter / Bartłomiej Imieliński


9. Wood & Barrel Aged Imperial Stout/Porter
Miejsce I: Browar Śląski Alternatywa / Bourbon RIS / Daniel Lempke, Jacek Kocurek
Miejsce II: Browar Rockmill / 2nd Anniversary / Andrzej Miller
Miejsce III: Browar Czarnków S.A./ KONSTANCIN BOURBON BARREL AGED PORTER / Andrzej Kryczka


10. Baltic Porter
Miejsce I: nie przyznano
Miejsce II: Dobry Browar / Porter z Gniezna / Maciej Branicki, Bartosz Kozłowski, Marcin Igliński
Miejsce III: BROWAR FORTUNA / KOMES PORTER BAŁTYCKI / Krzysztof Panek


11. Specjalny Porter Bałtycki
Miejsce I: Browar Profesja / Pirat / Przemysław Leszczyński
Miejsce II: RADUGA / Black Lagoon / Andrzej Kiryziuk
Miejsce III: Browar Recraft / Mentor II / Łukasz Łazinka


12. Wood & Barrel Aged Baltic Porter
Miejsce I: Dobry Browar / Porter z Gniezna leżakowany w beczce po koniaku Martell / Bartosz Kozłowski, Marcin Igliński
Miejsce II: Brokreacja / Deep Dark Sea Bourbon BA / Mateusz Górski
Miejsce III: PINTA / Imperator Bałtycki Rum & Bourbon / Bartek Ociesa, Paweł Masłowski, Ziemowit Fałat


13. American Pale Ale
Miejsce I: nie przyznano
Miejsce II: Such a Beer / Such an American / Łukasz Chrząszcz
Miejsce III: Inne Beczki / Zissou APA / Maciej Piaszczyński


14. Hazy Pale Ale (10-14ºPlato)
Miejsce I: Browar Nepomucen / Pijże / Mateusz Kupracz
Miejsce II: Trzech Kumpli – Browar Lotny / Pia / Piotr Sosin
Miejsce III: Browar Funky Fluid / Everyday / Michał Langier, Karol Mizielski


15. American Wheat (10-14ºPlato)
Miejsce I: nie przyznano
Miejsce II: Browar Piwnica Rajców / American Wheat Rajców / Łukasz Mila, Tomasz Szczukiewicz
Miejsce III: nie przyznano


16. American Amber, Brown & Dark Ale (10-20ºPlato)
Miejsce I: nie przyznano
Miejsce II: nie przyznano
Miejsce III: Browar Trzech Kumpli – Browar Lotny / Brewnote / Piotr Sosin


17. Session IPA
Miejsce I: nie przyznano
Miejsce II: Such a Beer / Such a Albert / Łukasz Chrząszcz
Miejsce III: Browar Trzech Kumpli – Browar Lotny / Piece of Cake / Piotr Sosin


18. West Coast IPA
Miejsce I: nie przyznano
Miejsce II: Browar Trzech Kumpli – Browar Lotny / Califia / Piotr Sosin
Miejsce III: Browar Spencer / Hello! / Tomasz Spencer


19. East Coast IPA
Miejsce I: nie przyznano
Miejsce II: Browar Tarnobrzeg Sp. z o.o. / AWATAR / Michał Wójcik
Miejsce III: Browar PINTA / Atak Chmielu / Ziemowit Fałat

20. Hazy IPA (14-18ºPlato)
Miejsce I: nie przyznano
Miejsce II: Browar Manufaktura Rzeszów / New England IPA / Wojciech Szczepański, Michał Jadwisiak
Miejsce III: Browar Trzech Kumpli – Browar Lotny / Misty / Piotr Sosin


21. Milkshake IPA
Miejsce I: nie przyznano
Miejsce II: nie przyznano
Miejsce III: nie przyznano

22. White IPA
Miejsce I: nie przyznano
Miejsce II: nie przyznano
Miejsce III: nie przyznano


23. Black IPA
Miejsce I: nie przyznano
Miejsce II: Browar Nepomucen / Hole / Mateusz Kupracz
Miejsce III: Incognito Browar Rzemieślniczy / Black IPA / Michał Zieliński


24. Imperial IPA
Miejsce I: nie przyznano
Miejsce II: Browar Widawa / Last of the Idols / Wojtek Frączyk
Miejsce III: Browar PINTA / Simply the Best! / Jakub Głuch, Paweł Masłowski


25. Hazy Imperial IPA (>18ºPlato)
Miejsce I: nie przyznano
Miejsce II: nie przyznano
Miejsce III: Browar Nepomucen / Szosa / Mateusz Kupracz


26. Other IPA (14-22º Plato)
Miejsce I: Stary Browar Rzeszowski / Ryżowe IPA / Marcin Jędrzejeski, Aleksander Helman
Miejsce II: Browar Rockmill / Rye Forrest, Rye! / Paweł Niemc
Miejsce III: Browar Trzech Kumpli – Browar Lotny / Amok / Piotr Sosin


27. Polish Ale
Miejsce I: Browar Perun / Topór Peruna / Adam Czogalla
Miejsce II: Browar Zamkowy Cieszyn Sp. z o.o. / Mastne Cieszyńskie / Dominik Szczodry
Miejsce III: Browar Piwnica Rajców / Polski Ale Rajców – Zula i Izabela / Łukasz Mila, Tomasz Szczukiewicz


28. Grodziskie
Miejsce I: nie przyznano
Miejsce II: nie przyznano
Miejsce III: Browar Trzech Kumpli – Browar Lotny / Piwo w Stylu Grodziskie / Piotr Sosin


29. Hefeweizen
Miejsce I: Dobry Browar / Pszeniczne z Gniezna / Bartosz Kozłowski, Marcin Igliński
Miejsce II: Browar Tenczynek / Tenczynek Pszeniczne / Sebastian Jabłoński
Miejsce III: Hotel Gdańsk Brovarnia / Brovarnia Pszeniczne / Tomasz Biegański, Bartosz Nowak


30. Dunkelweizen, Weizenbock & Roggenbier (10-20ºPlato)
Miejsce I: Browar Stargard / TATOO CONVENTION / Tomasz de Weyher
Miejsce II: nie przyznano
Miejsce III: nie przyznano


31. Witbier
Miejsce I: Browar Bury / Witbier / Mateusz Matyaszek, Marcin Strzelczyk
Miejsce II: MiniBrowar Reden Chorzów / Cytrosoida / Paweł Fityka
Miejsce III: Miejski Browar Stargard / Witbier / Oskar Pych, Asia Roman, Piotr Brzeziński


32. Belgijskie Ale
Miejsce I: nie przyznano
Miejsce II: Browar Podborze / Belgian Pale Ale Podborze / Tomasz Dudziński
Miejsce III: Such a Beer / Such a Blond / Łukasz Chrząszcz


33. Belgian Strong Ale
Miejsce I: BROWAR FORTUNA / KOMES POTRÓJNY ZŁOTY / Krzysztof Panek
Miejsce II: Browar Trzech Kumpli – Browar Lotny / Dubbel Trzech Kumpli / Piotr Sosin
Miejsce III: Browar Łąkomin / Belgijski Byk / Adam Śmiglak


34.Saison
Miejsce I: nie przyznano
Miejsce II: nie przyznano
Miejsce III: Browar Kingpin / Stigma / Marek Kamiński


35. Bohemian Lager (9-14ºPlato)
Miejsce I: Browar Bury / Desitka / Mateusz Matyaszek, Marcin Strzelczyk
Miejsce II: Brofaktura / KUPIECKIE / Barłomiej Imieliński
Miejsce III: Browar Piwnica Rajców / Pils Rajców / Łukasz Mila, Tomasz Szczukiewicz


36. German Lager ( 10-14ºPlato)
Miejsce I: nie przyznano
Miejsce II: Miejski Browar Stargard / Lager / Oskar Pych
Miejsce III: Browar Kazimierz / Pilsiwko / Mateusz Jachimczak


37. Other Lager
Miejsce I: Browar Zamkowy Cieszyn Sp. z o.o. / Lager Cieszyński / Dominik Szczodry
Miejsce II: Hotel Gdańsk Brovarnia / ZŁOTO BROVARNI / Tomasz Biegański, Bartosz Nowak
Miejsce III: Browar Wielka Sowa / Jasne Pełne / Maciej Smolicki


38. Amber Lager
Miejsce I: Browar Wielka Sowa / Marcowe / Maciej Smolicki
Miejsce II: Browar Jedlinka / Marcowa Dama / Krzysztof Ozdarski, Jakub Kochmański
Miejsce III: Browar Pod Zamkiem / NIEBUSZEWO / Jarosław Jurga


39. Dark Lager
Miejsce I: nie przyznano
Miejsce II: Mazurski Browar / Ełckie/Lager Ciemny / Taras Hupalo, Igor Omalianenko
Miejsce III: Browar Zamkowy Cieszyn Sp. z o.o. / Ciemna Strona Cieszyna / Krzysztof Kałamarz


40. Koźlak
Miejsce I: Browar Port Gdynia / Doppelbock Browar Port Gdynia / Wojciech Piasecki
Miejsce II: Hotel Gdańsk Brovarnia / GDAŃSKI KOŹLAK NIEPODLEGŁOŚCIOWY / Tomasz Biegański, Bartosz Nowak
Miejsce III: Browar Tenczynek / Tenczynek Bock / Sebastian Jabłoński


41. Sour Ale
Miejsce I: Browar Spółdzielczy / Rożkowe / Agnieszka Dejna, Janusz Golisowicz
Miejsce II: Browar Miejski Sopot / Barrel Aged Sour Bock / Adam Żemetro, Artur Puszkarczuk
Miejsce III: nie przyznano


42. Belgian Sour Ale
Miejsce I: Browar Przystanek Tleń / Flanders / Michał Semrau, Roma Pękała
Miejsce II: BROWAR FORTUNA / FORTUNATUS II: Sour Cherry Wild Ale BA / Marcin Ostajewski, Krzysztof Panek
Miejsce III: Browar Harpagan / Klątwa Masztalerza / Krzysztof Juszczak


43. Fruit Sour Ale
Miejsce I: BeerLab / Cherry Wild Ale / Dawid Głuszczyński, Maciej Branicki
Miejsce II: Browar Profesja / Kanclerz z malinami / Przemysław Leszczyński
Miejsce III: Browar Łańcut / Das is Kwass, wiśnia/malina / Jacek Michna


44. Smoke Beer
Miejsce I: Browar Waszczukowe / Łycha Zbycha / Mateusz Waszczuk, Filip Lis
Miejsce II: Brokreacja / Sumac Of All Fears / Tomasz Syguła
Miejsce III: Browar Amber / Śliwka na bocku (Po Godzinach) / Paweł Kozica, Roman Kotlewski


45. Fruit Beer
Miejsce I: Browar Widawa / Le Polonais c’te’une joke / Wojtek Frączyk. Eloi Deit, Nestor Kościański
Miejsce II: Browar Widawa / Fruit Bomb IPA / Wojtek Frączyk,
Miejsce III: Browar Spółdzielczy / Podwójne 3.0 / Agnieszka Dejna, Janusz Golisowicz


46. Honey Beer
Miejsce I: Browar Wielka Sowa / Miodowe / Maciej Smolicki
Miejsce II: Browar PINTA/Superstition Meadery / Oh, Honey! / Paweł Masłowski, Joseph Laclair
Miejsce III: Jan Olbracht Browar Staromiejski / Piernikowe / Mirosław Gałka


47. Field Beer
Miejsce I: Browar Piwowarownia / Blada Marija / Łukasz Gustkiewicz, Tomasz Seguła
Miejsce II: Stary Browar Rzeszowski / Dyniowe / Marcin Jędrzejewski, Aleksander Helman
Miejsce III: Browar Wyszak / Pumpkin Ale / Tomasz de Weyher


48. Beer with Special Ingredients
Miejsce I: nie przyznano
Miejsce II: Browarnia Sobótka Górka Bartłomiej Bogdański / RADUNIA / Bartłomiej Bogdański
Miejsce III: nie przyznano


49. Wood & Barrel Aged Beer
Miejsce I: Brokreacja / Potion #07 / Łukasz Górski, Tomasz Seguła
Miejsce II: Browar Fortuna / Fortunatus I: Wild Barley Wine BA / Marcin Ostajewski, Krzysztof Panek
Miejsce III: Browar PINTA / Portermass Mead BA / Bartek Ociesa, Paweł Masłowski, Ziemowit Fałat


50. Wood & Barrel Aged Wild Beer
Miejsce I: Doctor Brew / Brett Red Curant Barley Wine BBA / Grzegorz Garniec
Miejsce II: Browar Maryensztadt / Joyride – Aronia Sour Ale Rioja Barrel Aged / Jakub Piesio
Miejsce III: Browar Spółdzielczy / Kaj / Agnieszka Dejna, Janusz Golisowicz


51. Historical Beer
Miejsce I: Browar Świdnica / Jopejskie Świdnica / Rafał Harchala
Miejsce II: nie przyznano
Miejsce III: nie przyznano


52. Ice Beer
Miejsce I: Browar Spółdzielczy / Krasnolód Heaven Hill BA / Agnieszka Dejna, Janusz Golisowicz, Przemysław Leszczyński
Miejsce II: nie przyznano
Miejsce III: BROWAR FORTUNA / KOMES WYMRAŻANY BARLEY WINE COGNAC BA / Marcin Ostajewski, Krzysztof Panek


53. Non-Alcohol Beer
Miejsce I: Browar NOOK / Zaraz Wracam Marakuja / Andrzej Kiryziuk
Miejsce II: Browar Dziki Wschód / Wolny Duch / Jarek Ośka
Miejsce III: Browar PINTA / Mini Maxi IPA / Paweł Masłowski, Kuba Głuch


54. Low Alcohol Beer
Miejsce I: Browar Waszczukowe / Bezlitosna Sosna / Filip Lis
Miejsce II: Browar Green Head / Headshot / Dominik Połeć, Przemysław Baranowski, Kamil Wałęka
Miejsce III: Browar Trzech Kumpli – Browar Lotny / Happy Days / Piotr Sosin


55. Specialty Beer
Miejsce I: nie przyznano
Miejsce II: Browar Przystanek Tleń / Sour Passionfruit Wild Ale / Roman Pękała, Michał Semrau
Miejsce III: Miejski Browar Stargard / Orkiszowe / Oskar Pych

Łącznie przyznano 125 medali.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś/aś – zachęcam do polubienia mojego profilu na Facebooku:

  Polub Chmielnik Jakubowy na Facebooku