Wygląda na to, że Browar Kormoran ma zamiar stworzyć ekskluzywną linię piw, której początkiem było sławetne Imperium Prunum, czyli imperialny porter bałtycki z suską sechlońską. Zapowiedziane bowiem zostało kolejne ciekawe piwo, a mianowicie barley wine z jarzębiną o nazwie Barlow Sorbus, o zbliżonych do Imperium Prunum parametrach. 

Już wzornictwo grafiki udostępnionej na Facebooku sugeruje jego ekskluzywność, poza tym jest utrzymana w podobnym stylu, co materiały promocyjne wspomnianego wyżej porteru. Podobnie jest z jego nazwą oraz historyjką, która została przy okazji opublikowana.

Reklama

Barlow Sorbus leżakowało w browarze aż 16 miesięcy. Jego parametry prezentują się następująco – ekstrakt będzie na poziomie 26° Plato, alkohol zaś – 10,5% objętościowo.

Muszę przyznać, że wszystko to brzmi bardzo intrygująco. Mam nadzieję, że nie będzie z nim takich problemów, jeśli chodzi o dystrybucję, jakie powstały przy okazji wypuszczenia tegorocznego Imperium Prunum. Warto tu zaznaczyć, że Browar Kormoran nie będzie pierwszym polskim browarem, który do piwa wrzuci jarzębinę. Pierwszy był Browar Piwoteka, który we współpracy z De Molenem uwarzył Łódź i Młyn.

Reklama