fot. materiały prasowe

Browar Jana rozpoczął współpracę z organizatorami akcji Pub Quiz, co ma prowadzić w kierunku odbudowy frekwencji w lokalach sprzed pandemii koronawirusa i odbudowy relacji społecznych.

Początkowo współpraca obejmie 16 lokali w całej Polsce.

Reklama

– Jako Browar Jana zdecydowaliśmy się nawiązać współpracę z organizatorami Pub Quiz, by dodatkowo zachęcić ludzi do wizyt w lokalach gastronomicznych. Sam Pub Quiz jest świetną formą rozrywki, sprawdzenia swojej wiedzy z najróżniejszych obszarów oraz formułą zdrowej rywalizacji pomiędzy jego uczestnikami. Dodatkową korzyścią jest odbudowa relacji społecznych i integracja osób, które zdecydują się wziąć udział w zabawie, a puby i restauracje zyskują możliwość oczarowania swoim klimatem zarówno nowych jak i starych (z czasów sprzed Covid-19, przyp. red.) klientów. Co więcej, uczestnik Pub Quizu w czasie trwania rozgrywki, częstokroć korzysta zasobów danego baru, bo to właśnie piwo idealnie łączy się z taką formą grywalizacji – dodaje Adam Jakubowski, Dyrektor Operacyjny w Browarze Jana.

W wyniku panującej od marca epidemii do dziś straty notują nawet najbardziej popularne puby.

– Konsumpcja piwa przeniosła się z pubów i restauracji do domów, a co za tym idzie do częstszego spożywania piwa w odosobnieniu. Możliwości integracji społeczeństwa zniwelowała również praca zdalna, która ograniczyła wspólne wyjścia pracowników firm na lunche czy spotkania bezpośrednio po pracy. Słowem – nastąpiła redefinicja zasad spędzania wolnego czasu w takich miejscach jak puby czy restauracje, które nie znalazły jeszcze dla siebie wartościowej alternatywy. Kryzys relacji społecznych jest widoczny, gdyż nie jesteśmy w stanie w dłuższej perspektywie zapewnić wartości spotkań, emocji i rozmów, które mają miejsce na żywo, spotkaniami on-line. – dodaje Agnieszka Łapaj, właścicielka Rzemieślniczego Browaru Jana.

Pub Quiz to forma rozrywki intelektualnej polegającej na sprawdzaniu wiedzy z interdyscyplinarnych dziedzin, takich jak np. kino, sport, muzyka, geografia, historia itp., który swoją formą przypomina popularne teleturnieje jak „Jeden z Dziesięciu” czy „Milionerzy”. Osoby, które chcą uczestniczyć w takim quizie kompletują wśród swoich znajomych drużynę i wyszukują w okolicy lokalu, w którym w najbliższym czasie odbędzie się rozgrywka. W pierwszej części Pub Quiz zadawane są pytania, na które odpowiedzi udziela się na specjalnie przygotowanych kartach, w drugiej natomiast prowadzący zabawę podaje prawidłowe odpowiedzi by wyłonić drużynę, która uzyska najwięcej punktów. Wszystko odbywa się w duchu zdrowej rywalizacji i dobrej zabawy.

Źródło: materiały prasowe

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś/aś – zachęcam do polubienia naszego profilu na Facebooku:

  Polub Chmielnik Jakubowy na Facebooku

Reklama