fot. Browar Zamkowy Cieszyn/Facebook

Wokół Browaru Zamkowego Cieszyn pojawiło się ostatnio sporo kontrowersji. Nowy właściciel odpiera zarzuty Adama Ledy i mówi, że zmiany właścicielskie stanowią jednak skutek, a nie przyczynę trudnej sytuacji finansowej browaru. Aktualnie podjęte już zostały niezbędne działania na rzecz jego ratowania.

Spółka MJG Investments FIZAN zamierza skupić się na produkcji najwyższej jakości piwa, ale będzie to możliwe dopiero po ustabilizowaniu działalności operacyjnej i finansowej firmy.

Reklama

– Strategiczny plan rozwoju Browaru istnieje i jest już wdrażany. Planowane jest dokapitalizowanie Spółki przez obecnego właściciela, a także istotne inwestycje – w tym w nową linię rozlewniczą. Równolegle z wdrażaniem tego planu, nowy właściciel stara się ustabilizować sytuację bieżącą. Prowadzony jest też audyt prawno-finansowy działań poprzedniego zarządu. Wiele spośród tych działań budzi istotne zastrzeżenia z perspektywy zasadności biznesowej i stanowi rażące przypadki „życia ponad stan” – informuje Browar Zamkowy Cieszyn.

Jak czytamy w nadesłanym do naszej redakcji komunikacie, poprzedni zarząd zaciągnął, bez wymaganych zgód organów nadzorczych, wiele zobowiązań, których skutkiem jest powstanie w browarze istotnych kosztów nieuzasadnionych prowadzoną działalnością. Między innymi te decyzje doprowadziły Browar Zamkowy Cieszyn do bardzo trudnej sytuacji finansowej.

– Jednocześnie, odwołany już pan Adam Leda nie podjął jako zarząd Spółki koniecznych działań konserwacyjno-remontowych w zabytkowych budynkach Browaru, które wymagały tego już w 2020 roku – napisano w komunikacie.

Zaległe prace konserwacyjno-remontowe zostały już rozpoczęte, przez co było konieczne czasowe zawieszenie zwiedzania browaru.

– Okoliczności te w cyniczny sposób wykorzystuje pan Adam Leda w celu skłócenia Browaru z lokalną społecznością – zaznaczono.

Nowy zarząd deklaruje, że w najbliższym czasie skupi się na tym, aby Browar Zamkowy Cieszyn wyszedł na prostą i stał się rentownym przedsiębiorstwem, którego ambicją będzie oferowanie piwa rzemieślniczego znanego nie tylko lokalnie, ale w całej Polsce.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś/aś – zachęcam do polubienia naszego profilu na Facebooku:

  Polub Chmielnik Jakubowy na Facebooku

Reklama