Herbata oraz kawa – to światy, które obok piwa mają swoje osobne działy na Chmielniku Jakubowym. Warto więc rozpocząć regularną serię, w której przyjrzymy się bliżej wymienionym w cotygodniowych Wieściach Tygodnia piwo zawierającym kawę.

275. odcinku Wieści Tygodnia (24-30.10.2021) znalazły się dwa piwa z kawą: Deliciously Delicious z Browaru Monsters oraz Toffecat z Browaru Rockmill.

Reklama

Deliciously Delicious to coffee milk stout z dodatkiem ziaren kakaowca oraz świeżo startego zestu z pomarańczy. Niestety, Browar Monsters nie podał, jaka dokładnie kawa została tu użyta. Wiadomo jedynie tyle, że dodano ją na zimno. Piwo to ma 17° Plato ekstraktu i 6% alkoholu. [Mała errata: piwo to swoją premierę będzie miało w tym tygodniu. Użyta przez Browar Monsters kawa to brazylijska Yellow Bourbon].

Toffeecat to z kolei najnowsza odsłona wariacji na temat dobrze znanego piwa Coffeecat z Browaru Rockmill. Jest to oatmeal coffee stout, do którego dodano kawę Patrocinio Cerrado wypaloną przez palarnię kawy Kawuszka oraz słony karmel. Trunek został nachmielony amerykańską odmianą Simcoe. Piwo to ma 18° Plato ekstraktu i 6,5% alkoholu.

Ponadto warto wspomnieć, że w miniony wtorek na portalu pojawiła się recenzja piwa Milk Me z Browaru Wrężel, do którego trafiło kawowe ziarno el Morito Estate wypaloną przez palarnię We-Coffee.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś/aś – zachęcam do polubienia naszego profilu na Facebooku:

  Polub Chmielnik Jakubowy na Facebooku

Reklama