Fot. Browar Zamkowy Cieszyn/Facebook

Podczas rozpoczynającej się w piątek Cieszyńskiej Jesieni Piwnej zadebiutuje piwo Kellerski, które powstało w ramach współpracy Browaru PINTY i Browaru Zamkowego Cieszyn. W ten sposób uświetniono jubileusze 10-lecia PINTY i 175-lecie Browaru Zamkowego Cieszyn.

Kellerski to piwo w stylu kellerbier, czyli leżakujący w otwartych kadziach, niefiltrowany i nisko wysycony bursztynowy lager, charakteryzujący się ekstremalną pijalnością, chmielowym aromatem i przyjemnym piwnicznym aromatem.

Reklama

– To efekt trzech stuleci piwowarstwa – tradycje, doświadczenia i technologie XIX, XX i XXI wieku. Połączyliśmy siły kraftowego symbolu piwnej rewolucji w Polsce z rzemieślniczą historią sięgającą 1846 roku. Wracamy do korzeni. Tworzymy tu i teraz, ale metodami takimi jak kiedyś – w otwartych kadziach fermentacyjnych Browaru Zamkowego Cieszyn – czytamy na fanpejdżu Browaru Zamkowego Cieszyn na Facebooku.

Premierowy trunek ma 13° Plato i 5,8% alkoholu, a jego goryczkę wyliczono na poziomie 22 IBU. Kellerski będzie dostępny na Cieszyńskiej Jesieni Piwnej na stoiskach PINTY i Browaru Zamkowego Cieszyn. Następnie trafi on do sprzedaży w sklepach i multitapach w całym kraju.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś/aś – zachęcam do polubienia naszego profilu na Facebooku:

  Polub Chmielnik Jakubowy na Facebooku

Reklama