Za pośrednictwem Facebooka poznaliśmy na temat technicznych aspektów Browaru PINTA Barrel Brewing. Niedawno ruszyła zbiórka crowdfundingowa, która ma pomóc w realizacji tej inwestycji.

Składająca się z dwóch naczyń warzelnia będzie niewielka – będzie miała wybicie jedynie 8 hl. Do tego w fermentowni znajdzie się siedem zbiorników fermentacyjno-leżakowych o pojemności od 25 hl do 30 hl. Fermentownię uzupełnią dwa dodatkowe tanki umożliwiające blendowanie piw.

Reklama

Tym, co uczyni ten browar wyjątkowy w skali naszego kraju, będzie instalacja do produkcji piw dzikich. Składać się będzie nanią taca chłodnicza do szczepienia brzeczki dzikimi drożdżami z okolic rzeki Soły, czyli tzw. coolship. Do tego w browarze stanąć mają dwa drewniane foedery o pojemności około 25 hl oraz 500 beczek.

Całość ma pozwolić na warzenie trzech linii piw – mocnych, dzikich oraz eksperymentów. Ma to być możliwe m.in. dzięki dwóm oddzielnym liniom rozlewniczom, co ma zapobiec zainfekowaniu dzikimi drożdżami piw „niedzikich”.

Browar PINTA Barrel Brewing ma powstać do 2021 r.

Reklama