fot. Browar PINTA/Facebook

Browar PINTA po raz kolejny zaskakuje – tym razem w ramach współpracy z belgijskim Browarem Oud Beersel zabrał się za… blendowanie lambików. I tak już na początku maja na rynku pojawią się dwa nowe piwa: Les Cassis Fous oraz Le Grodzisz Sauvage.

Les Cassis Fous to blend lambika z porzeczkowym sour ale’m, uwarzonym przez PINTĘ na bazie receptury Kwasu Jota – tak przygotowany trunek leżakował jeszcze przez pół roku w beczce po czerwonym francuskim winie. Natomiast Le Grodzisz Sauvageto mieszanka lambika z piwem eiksizdorG, czyli “pintową” interpretacją piwa grodziskiego. Tak jak pierwsze piwo, tak i to leżakowało przez pół roku w beczce po czerwonym winie. Prace na oboma blendami trwały od października 2017 roku.

Obie nowości oficjalnie zadebiutują w Belgii podczas Toer de Geuze 2019, w dniach 4-5 maja. W Polsce powinno pojawić się w okolicy 6 maja – PINTA zapewnia, że piwa powinno starczyć dla wszystkich zainteresowanych. Obie nowości będą dostępne w butelkach o pojemności 0,33 litra oraz w beczkach.