Chmielnik Jakubowy na Facebooku ma obecnie 975 fanów, co daje mu 37 miejsce wśród aktywnych polskich blogów o piwie. Piwny Informator po raz kolejny zajął się facebookowymi statystykami polskiej sceny piwnej, czego wynik jest jak zwykle interesujący. 

Od ostatniego zestawienia, które Piwny Informator opublikował na początku września mojemu blogowi przybyło aż 557 lajków, co daje mi 14 pozycję pod względem wielkości przyrostu! Łał! 🙂

Wygląda więc na to, że mój blog cały czas rośnie na Facebooku. W drugą rocznicę uruchomienia fanpejdża, czyli 21 listopada, miałem 870 lajków, co oznacza przyrost ponad 100 polubień w niecałe trzy miesiące. Zebrana przeze mnie społeczność to głównie mężczyźni – kobiety stanowią jedynie 18%.

Niezagrożoną pozycję lidera piastuje wciąż Tomek Kopyra z ponad 30 tys. lajków. Na drugim miejscu znalazł się Michał „Docent” Maranda z bloga Polskie Minibrowary. Na ostatnim miejscu podium uplasował się profil Piwo, który jeszcze do niedawna funkcjonował jako „Kocham piwo z małych browarów”.

W ciągu ostatnich trzech miesięcy 11 blogów nie opublikowało żadnego wpisu na Facebooku, więc nie znalazły się w najnowszym zestawieniu. Powróciły do niego z kolei dwa fanpejdże, które w ostatnim czasie odżyły – Birofile – o piwie i Małe Piwo TV.

Wszystkie sklasyfikowane w rankingu strony mają łącznie 164 613 lajków (5 miesięcy temu było to 149 800).

Link do rankingu:
https://www.facebook.com/PiwnyInformator/posts/1331926633578642

A przy okazji przypominam, że niejako w kontrze do zapowiadanych przez Marka Zuckerberga zmian w zasięgach kont firmowych na Facebooku, które mają być radykalnie obniżane, jakiś czas temu uruchomiłem grupę o nazwie „Wieści z kraftu – feat. Chmielnik Jakubowy”. Gorąco do niej zapraszam – szczególnie jeśli interesują Cię piwne newsy, które dzięki temu będą Ci się częściej wyświetlały w newsfeedzie!