Zbliża się połowa lutego. Zima więc w pełni i wciąż – nie licząc styczniowego Craft Beer Fiesta – czekamy na inaugurację sezonu festiwalowego. Cieszy mnie natomiast to, że wiele wskazuje na to, że rozwiązał się worek z kranoprzejęciami w Szczecinie. Tym razem do The Office przyjedzie Brovca. 

Reklama

Jeśli zauważycie, że nie wspomniałem o jakiejś imprezie w Waszej okolicy (lub której jesteście organizatorami), to dajcie mi proszę znać na email [email protected] lub w komentarzach tu na blogu. Przypominam, że na bieżąco wszystkie wydarzenia zamieszczam w prowadzonym przez siebie tu na blogu kalendarzu. Gorąco zachęcam do korzystania z niego :).

Zachodniopomorskie

Wyzwanie? Wyciągnąć z polskiego chmielu ile się da w jasnym piwie górnej fermentacji. Na pewno nie jest to zadanie proste, ale poprzednie ćwierćfinały pokazały, że na tym etapie nie ma miejsca na słabe piwa.

W trzecim ćwierćfinale spotkają się: Michał Bartosik i Wojtek Gasek.

Zapisy: szczecinskaligapiwowarow@gmail.com (źródło: Facebook)

BroVca to jeden z najciekawszych browarów, które zadebiutowały w 2017 roku. Jego założyciel i piwowar – Tomek Michalski – rzucił korpo, by poświęcić się swojej piwowarskiej pasji. Z odległych Siemiatycz przyjedzie do Szczecina, by zaprezentować swoje znakomite piwa.

Przez cały wieczór Tomek będzie dyżurować przy barze i z chęcią opowie wam o blaskach i cieniach związanych z pracą, ale też z mieszkaniem (!!!) w browarze. Będą oczywiście i niespodzianki dla was, także .. stay tuned.

MENU broVca :

1) Geronimo – westcoast IPA 

Flagowe piwo Tomka. Czysty i wyraźny profil chmielowy, cytrusy, tropiki i niuanse żywiczne. Wytrawne,czyste, wysoka goryczka, mocna owocowość, rasowy west!

2) Redskins – eastcoast IPA 

Czysty i wyraźny profil chmielowy, mocna baza słodowa (ciastko, słonecznik, świeży chlebek) – nie KARMEL.
** goryczka akceptowalna dla „piwnego Janusza”

3) Pinkymalinky – milkshake IPA

Zmieniona receptura, więcej malin, bardziej pinky, więcej malinky.
** goryczka akceptowalna dla „piwnego Janusza ”

4) Emeryka – american weizen IPA

Aksamitne i mętne jak milkshake, wytrawne jak westcoast, dużo cytrusów jak na Amerykę wypada, goryczka jak w „IPIE” i żeby nie ta nuta bananowa to pomyślałbyś, że pijesz styl New England.

5) Double dry hopped imperial westcoast ipa (NOWOŚĆ)
Co… no co? nie wiem co mam pisać… chcę rozwalić cloudwater?
A co … Polak nie potrafi ?!?

6) American Tripel
Słabo wyczuwalny alko… estry, guma balonowa, delikatna baza słodowa (cisteczko) Ameryka i zgon! (źródło: Facebook)

Mazowieckie

Zapraszamy na najbardziej słowacką imprezę w mieście! 😉

Na kranach pojawią się piwa ze słowackiego browaru BERHET. Nasz standardowy zestaw dań uzupełnią przekąski inspirowane tym, co do piwa podaje się na Słowacji, a do tego po raz pierwszy w naszym lokalu (a kto wie – może i ostatni!) pojawi się muzyka na żywo, czyli zespół DATUM VYROBY (prosto z Bardejowa). 

Naszych sąsiadów z góry przepraszamy, a wszystkich zapraszamy na tę, mamy nadzieję, epicką imprezę. 🙂 (źródło: Facebook)

Pomorskie

Nadszedł czas, aby podzielić się z Wami naszymi najnowszymi sorbetami! W walentynki zapraszamy na Królową Lodu, Lodołamacza oraz Gerde w nowej, mocniejszej odsłonie. 

Tomek z blogu blogkopyra.com zwykł mówić: „W Polsce się dymi.”… My za to mamy swoje hasło!- „W Spółdzielczym się mrozi!”

Już niebawem w wydarzeniu zdradzimy więcej szczegółów, także dołączajcie, warto! 

Do zobaczenia w święto zakochanych! (źródło: Facebook)

Już w połowie lutego krany w Spółdzielczym przejmie Browar Rockmill! Według serwisu RateBeer został mianowany najlepszym nowym browarem w Polsce, przez wielu uważany za twórce najbardziej soczystych, owocowych i najlepszych IPA w kraju. Podczas kranoprzejęcia nie zabraknie również mocnych, ciemnych piw. 

Pełna lista piwa pojawi się w wydarzeniu, także dołączajcie śmiało, aby być na bieżąco! (źródło: Facebook)

Witajcie drodzy smakosze dobrego piwa!

Chcielibyśmy zaprosić Was na, bardzo ciekawe jak mniemamy, wydarzenie, podczas którego z jednego z naszych kranów poleje się równie ciekawe piwo. Jakiś czas temu, nasz serdeczny kolega, a także całkiem znany bloger, Tomasz Janiak, czyli popularny Browarnik Tomek, wspólnie z ekipą Browaru Warmia uwarzyli kooperacyjne piwo. Tym piwem jest Imperial IPA o wdzięcznej i dźwięcznej nazwie Browarnik z Warmii. Jak mawiają twórcy, jest bardzo chmielowo, bardzo owocowo i podobno dość goryczkowo na finiszu. Czyli coś dla miłośników amerykańskich piwnych doznań.
Chcielibyście poznać smak warmińskiej interpretacji tego dostojnego amerykańskiego stylu? Jeśli tak, to serdecznie Was zapraszamy na to wydarzenie. Browarnik Tomek także się zapowiedział, więc będzie można przybić z nim piątkę oraz porozmawiać.

PS. Aha, jeszcze dla miłośników birofiliów. Tomek przywiezie ze sobą zestawy kolekcjonerskie w postaci kapsli i etykiet i będzie można u nas je zdobyć. W jaki sposób? A mianowicie zamawiając przy barze 3 duże Browarniki z Warmii, w gratisie otrzymacie podwójny zestaw tychże birofiliów 🙂 (źródło: Facebook)

Świętokrzyskie

Uwaga Kielce, szykujcie się na inwazję prosto z Dzikiego Wschodu!
17 lutego (sobota) ekipa Browar Dziki Wschód odwiedzi Craft Beer PUB w towarzystwie:
? Sombrero – AMERICAN WHEAT
? E.Tea – TEA APA
? King Kong – MILK STOUT
? Dry Knight – DRY STOUT
? Kwaśny Olek – BERLINER WEISSE Z WIŚNIĄ
? Shakin Pivens – BLACK MILKSHAKE IPA

Dajcie znać znajomym i wbijajcie! Widzimy się na miejscu ? (źródło: Facebook)

Reklama