Jeden srebrny i dwa brązowe medale zdobył browar Wyszak ze Szczecina podczas tegorocznej edycji konkursu IBEERian Awards 2017 w Aveiro w Portugalii. Oprócz szczecińskiego browaru pośród nagrodzonych znaleźli się również inni polscy producenci piwa – Browar Łąkomin, Widawa, Warmia, Nepomucen oraz PiwoWarownia.

Wyszak srebrny medal zdobył za piwa American Amber Ale (w kategorii amber ale), zaś brązowe krążki za: Pilsa (kategoria: pale lager) oraz za Pszeniczne (kategoria: weizen). Jeśli chodzi o pozostałe browary, to sytuacja wygląda następująco:

Reklama
  • Browar Łąkomin zdobył złoto w kategorii strong ale za piwo Belgijski Byk, srebro za Czarnego Zająca (kategoria: dark lager) oraz za Basiora (kategoria strong ale). Brązowy medal zaś został przyznany za piwa: Dziki Dzik, Herbatka u Basiora, oraz AmeryŁANin.
  • Browar Widawa otrzymała złoto za X-Brett IPA (w kategorii: experimental, piwo to otrzymało też tytuł najlepszego w klasie specialty), srebro zaś Baltic Smoked Porter Bourbon BA (w kategorii specialty).
  • Browar Warmia otrzymał srebro za swojego Pilsa (w kategorii pale lager)
  • Nepomucen otrzymał brąz za ECHO (w kategorii brown ales and porters)
  • PiwoWarownia otrzymała również brązowy medal – za piwo Kawko i Mlekosz (w kategorii stout)

IBEERian Awards został w tym roku zorganizowany po raz pierwszy. Konkurs składał się z trzech etapów – najpierw każde piwo było oceniane w obrębie danego stylu i przyznawane były medale. Przyznanych mogło być zarówno kilka krążków danego koloru, ale również w przypadku małej liczby zgłoszeń – mógł zostać przyznany np. tylko jeden medal i to np. brązowy (w zależności od jakości wyróżnionego piwa). Drugi etap polegał na wyłonieniu najlepszego piwa z danej kategorii spośród złotych medalistów. Trzeci etap to w końcu wyłonienie najlepszego piwa konkursu – w tym roku „Best of the event” otrzymał St. Louis Fond Tradition Kriek Lambic z belgijskiego browaru Van Honsebrouck.

Szczegółowe wyniki dostępne są na Facebooku.

Reklama