Co tydzień w sobo­tę publi­kuję na moim blogu zesta­wie­nie piw­nych nowo­ści mija­ją­cego tygo­dnia – szcze­gólny naci­sk mam zamiar kłaść na infor­ma­cje o nowy­ch piwa­ch na rynku, nowy­ch bro­wa­rach, ale także cie­kawe piwne zapo­wie­dzi. Jeśli nie chce­sz, aby zabra­kło w moim coty­go­dnio­wym zesta­wie­niu jakie­goś kon­kret­nego newsa, napi­sz do mnie mejla: [email protected]

Rozpoczął się tegoroczny sezon festiwalowy – w Katowicach trwa właśnie Silesia Beer Fest, a zbliżają się już kolejne tego typu imprezy. Za tydzień we Wrocławiu odbędzie się piąta edycja Beer Geek Madness, za dwa tygodnie zaś browary zaprezentują się na Warszawskim Festiwalu Piwa. Można więc zakładać, że w najbliższym czasie pojawi się wiele ciekawostek, co zresztą już widać w poniższym zestawieniu. Szkoda tylko, że festiwalowe premiery są często jednorazowymi propozycjami, przygotowywanymi specjalnie na daną imprezę, które rzadko pojawiają się w butelkach na szerokim rynku.

Reklama

(19.03–25.03.2017 r.)

Nowe piwa na rynku:

Łącznie: 23 piwa

Zapowiedzi nowych piw:

  • Warka Obiecana z kooperacji Browaru Browars i Piwoteka – buckwheat wine (premiera: wkrótce)
  • Sokowirówka z Browaru Zakładowego – sour fruit ale (premiera: BGM 5)
  • BOREAL z Browaru Probus – oatmeal imperial stout (premiera: BGM 5)
  • AMAPEA z Browaru Probus – old ale (premiera: BGM 5)
  • Buffalo Bill z kooperacji Browaru Faktoria i cydrowni Circus Cider – chmielony cydr (premiera: Warszawski Festiwal Piwa)

Łącznie: 5 piw

Reklama