Piąta edycja Baltic Porter Day odbędzie się 18 stycznia 2020 roku. Pełna lista lokali, które wezmą udział w wydarzeniu, wciąż powstaje i… prawdopodobnie będzie znana dopiero w dniu święta. Tak jest co roku.

Portery bałtyckie w Polsce zawsze zajmowały szczególne miejsce. Kiedy Marcin „Mason” Chmielarz, miłośnik porterów i wówczas autor bloga porter.pl, po raz pierwszy rozkręcał w Polsce Stout Day, doszedł do wniosku, że można by było zrobić podobne święto, ale poświęcone porterom bałtyckim. Ostatecznym impulsem do stworzenia Baltic Porter Day było zorganizowanie przez Jacka Domagalskiego w 2015 roku Święta Piwa Grodziskiego.

Pierwsza edycja Baltic Porter Day odbyła się w 2016 roku. Od tamtej pory trzecia sobota stycznia zdążyła się wpisać w kalendarz piwnych wydarzeń na świecie właśnie jako dzień poświęcony porterom bałtyckim.

Baltic Porter Day jako jedyne wydarzenie z Polski znalazł się w książce „The Beer Bucket List” uznanego piwnego autora Marka Dredge’a. Udział w święcie razem z wypiciem porteru bałtyckiego w Polsce trafił na listę ponad 150 piwnych wydarzeń, których każdy powinien doświadczyć.

Co roku w Baltic Porter Day miłośnicy piw spotykają się przy szklaneczkach tego ciemnego, mocnego i bogatego trunku, lokale organizują eventy, browary wypuszczają nowe portery, a w sklepach półki zapełniają się butelkami tego piwa.

W ciągu czterech dotychczasowych edycji w wydarzeniu wzięły udział puby nie tylko z Polski, ale także z Holandii, USA, Rosji, Danii, Niemiec i Islandii. W tym roku do tej listy dołączy Ukraina.

Baltic Porter Day 2020 już 18 stycznia!

Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/299523840921346/

Lista lokali, które zgłosiły idział, jesy dostępna w formie mapy: https://goo.gl/maps/PZTaeCfBdGomAn3e9

Lokale, które chcą zgłosić swój udział, proszone są o przesyłanie informacji Marcinowi Chmielarzowi za pośrednictwem Facebooka lub na adres balticporterday@gmail.com

Źródło: materiały prasowe