Al Pilsano

Długo się zastanawiałem, do jakiego browaru przypisać dzisiejsze piwo. Al Pilsano bowiem zostało uwarzone w Browarze Sady i dla sieci sklepów Al. Capone. Ciężko więc tu mówić o browarze kontraktowy, choć de facto mechanizm produkcji jest tu podobny. Postanowiłem więc dzisiejszą recenzję przypisać do kooperacji Browaru Sady oraz wspomnianej sieci Al. Capone. Myślę, że tak będzie najlepiej – chyba, że Wy macie inny pomysł. Jeśli tak, to czekam na propozycje :).

Al Pilsano to jedno z trzech klasycznych piw sprzedawanych pod marką własną sieci Al.Capone. Jest to klasyczny pils, uwarzony bez żadnych zbędnych udziwnień. Mamy tu więc typowe dla pilsnera skład (chociaż ten niestety na butelce został podany bez większych szczegółów) oraz parametry.

Reklama

– To potrawa, która smakuje najlepiej, kiedy jest zimna. Rześki , lekko zbożowy o wytrawnym chmielowym finiszu – tak o tym piwie pisze Al.Capone.

I w sumie niewiele więcej mogę o Al Pilsano napisać. No, może jeszcze to, że bardzo podoba mi się jego etykieta. Ma bardzo ciekawą, szorstką fakturę, która jest bardzo charakterystyczna w dotyku – taka przyjemnie szorstka. Jej projekt nawiązuje swoim stylem do jakiegoś formularza (np. policyjnego) wypełnianego na maszynie do pisania. Wygląda to spoko, a etykieta dzięki temu jest czytelna. Trochę mi brakuje bardziej szczegółowego składu – no, ale tu się czepiam ;).

Poza Al Pilsano w klasycznej serii firmowanej przez sklepy Al. Capone są jeszcze Al Lagerro (jasny lager) oraz Al. Pszeniciano (hefeweizen).

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś/aś – zachęcam do polubienia naszego profilu na Facebooku:

  Polub Chmielnik Jakubowy na Facebooku

Skład piwa Al Pilsano:

woda, słód jęczmienny, chmiel, drożdże.

Piwo pasteryzowane, niefiltrowane

Parametry piwa Al Pilsano:

Styl: pilsner
Ekstrakt:
 12° Plato
Alk. obj.:
 5,1%
IBU:
 1,5/5 w skali własnej browaru
Hop rate: b/d

Data przydatności do spożycia: 25.05.2021

Kolor: Jasnozłociste, opalizujące.
Piana: Ładna, śnieżnobiała, drobna i gęsta. Trwała. Zostawia bardzo ładny lejsing.
Aromat: Czysty, bardzo przyjemny, stylowy. Słodowość jest jedynie delikatna – na pierwszym planie mamy tu wyrazistą, ziołową chmielowość.
Smak: Lekki, zwiewny, „crispy”. Słodowość jest czyściutka, przyjemnie zbożowa. Nie ma tu żadnych estrów, nie ma też pochodzących często od słodu pilzneńskiego nut kojarzących się z warzywami. Jest za to fajna zbożowość. Całość jest wytrawna i zwieńczona intensywną goryczką. Piwo jest mega sesyjne.
Wysycenie: Umiarkowane.

Al Pilsano
Al Pilsano

Bardzo przyjemny pils. Al Pilsano to piwo rześkie, czyste w smaku i aromacie. Sprawia wrażenie trunku lekkiego, ale nie wodnistego. Jest przyjemnie zbożowe, zwieńczone wyrazistą chmielową goryczką. Smakowało mi – piwo szybko zniknęło ze szklanki.

Cena: piwo otrzymane w ramach współpracy z siecią sklepów Al.Capone

Reklama
PRZEGLĄD RECENZJI
Wygląd:
85 %
Aromat:
88 %
Smak:
85 %
Poprzedni artykułWieści Tygodnia #265
Następny artykuł#1019: Nepomucen – Free Kick
Jakub Siusta
Nazywam się Jakub Siusta. Jestem rodowitym poli­cza­ni­nem, pocho­dzę więc z obsza­ru, które wciąż pozo­sta­je piwną pusty­nią na mapie Polski – zarów­no pod wzglę­dem dzia­ła­ją­cy­ch bro­wa­rów i ini­cja­tyw kon­trak­to­wy­ch, jak rów­nież pod wzglę­dem cie­ka­wy­ch loka­li i wyda­rzeń oko­ło­piw­ny­ch. Dlatego na moim blogu mam zamiar posta­wić na pro­mo­cję tego wszyst­kie­go, co dzie­je się w samym Szczecinie, ale także na zachod­nio­po­mor­skiej sce­nie piw­nej.
1018-sady-al-capone-al-pilsanoBardzo przyjemny pils. Al Pilsano to piwo rześkie, czyste w smaku i aromacie. Sprawia wrażenie trunku lekkiego, ale nie wodnistego. Jest przyjemnie zbożowe, zwieńczone wyrazistą chmielową goryczką. Smakowało mi - piwo szybko zniknęło ze szklanki.