DSCF4140aPiwo uwarzone z dodatkiem jednego chmielu – Nelson Sauvin. Jak dotąd z piw single hop z jego dodatkiem piłem tylko IPA od Birbanta, które jednak nie miało tak wyraźnych nut winogronowych.

Styl: Nelson rye IPA
Ekstrakt: 14%
Alk. obj.: 6,5%
IBU: 60

Reklama

Data przydatności: 10.01.2016 r.

Kolor: Pomarańczowa, mocno opalizujące.
Piana: Piana ładna, dość obfita, drobno- i średniopęcherzykowa. Całkiem trwała, ładnie krążkuje na szkle. Utrzymuje się do końca.
Zapach: Lekko landrynkowy, białe owoce, winogron.
Smak: Na pierwszym planie bardzo silne nuty białego winogrona. Chmielowość podbita jest wyraźną słodowością. Goryczka wyraźna, lekko ziemista, ale przyjemna. Piwo ma aksamitną teksturę, jest treściwe. Nuty owocowe trochę przypominają smak szkloków rabarbarowych. Piwo jest ekstremalnie pijalne.
Wysycenie: Dość wysokie, sprawia, że piwo jest rześkie i ekstremalnie pijalne

Świetne piwo, które doskonale może służyć za podręcznikowy przykład profilu smakowego/aromatycznego chmielu Nelson Sauvin. Biały winogron jest bardzo wyraźny i wręcz tłumi pozostałe nuty smakowe. Butelka 0,33l znika w mgnieniu oka.

Cena: 7,50 PLN w stacjonarnym sklepie specjalistycznym

Reklama
PRZEGLĄD RECENZJI
Ocena:
88 %
Poprzedni artykuł#3: Bartek/Doctor Brew – Sorachi Ace Single Hop IPA
Następny artykuł#5: Zodiak/Raduga – Holy Mountain
Nazywam się Jakub Siusta. Jestem rodowitym poli­cza­ni­nem, pocho­dzę więc z obsza­ru, które wciąż pozo­sta­je piwną pusty­nią na mapie Polski – zarów­no pod wzglę­dem dzia­ła­ją­cy­ch bro­wa­rów i ini­cja­tyw kon­trak­to­wy­ch, jak rów­nież pod wzglę­dem cie­ka­wy­ch loka­li i wyda­rzeń oko­ło­piw­ny­ch. Dlatego na moim blogu mam zamiar posta­wić na pro­mo­cję tego wszyst­kie­go, co dzie­je się w samym Szczecinie, ale także na zachod­nio­po­mor­skiej sce­nie piw­nej.
4-pracownia-piwa-andrusŚwietne piwo, które doskonale może służyć za podręcznikowy przykład profilu smakowego/aromatycznego chmielu Nelson Sauvin.