Fot. Trzech Kumpli – Browar Lotny/Facebook

Browar Zapanbrat zainstalował linię do puszkowania. Dzięki temu warzący tam Browar Trzech Kumpli mógł zapuszkować cztery swoje flagowe piwa.

Do nadrukowywanych w działającym nieopodal Tarnowa w zakładzie Canpack w Brzesku puszek trafiły: Pils, Pan IPAni, Califia oraz Misty.

Reklama

– Grafika do tego posta nie kłamie – kochani to SĄ DRUKOWANE puszki. Co to oznacza w praktyce? Nic innego jak to, że są one w 100% łatwo recyklowalne, co w dobie katastrofy klimatycznej oraz w czasie światowego kryzysu niedoboru na rynku aluminium urosło na znaczeniu jak nigdy dotąd. OK, co dokładnie oznacza określenie „łatwo recyklowalne”? Otóż klasyczne i zarazem najprostsze rozwiązanie to naklejać plastikową etykietę na puszkę, co jednak utrudnia sam odzysk surowca, bo trzeba w późniejszym procesie oddzielić plastik od alu. W drukowanej puszce tego wyzwania nie ma. No i druk na puszce jest po prostu ładny! – czytamy na stronie Browaru Trzech Kumpli na Facebooku.

Wnętrze opakowania zostało polakierowane lakierem niezawierającym bisfenolu, który według niektórych źródeł może mieć negatywny wpływ na zdrowie, co jednak jeszcze nie zostało potwierdzone naukowo.

Puszki z Browaru Trzech Kumpli do sklepów trafią 22-23 listopada.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś/aś – zachęcam do polubienia naszego profilu na Facebooku:

  Polub Chmielnik Jakubowy na Facebooku

Reklama