fot. Browar PINTA/Facebook

Ryżowe IPA King Insam z dodatkiem przywiezionego z Korei Północnej (z miasta Kaesŏng) w ramach projektu PINTA Hop Tour żeń-szenia to najnowsze piwo Browaru PINTA. Zostało ono uwarzone na pamiątkę zeszłorocznego wyjazdu ekipy PINTY do Północnej Korei.

Początkowo PINTA miała zamiar przywieźć z Korei chmiel. Niestety, plan ten okazał się niemożliwym do zrealizowania, dlatego też zdecydowano się na plan B – przywiezienie oryginalnego koreańskiego żeń-szenia.

Reklama

– Planowo, z takiej wyprawy powinniśmy wrócić z chmielem charakterystycznym dla tego regionu. Jednak w tym wypadku, mimo podjętych prób, odmówiono nam wjazdu do chmielarskiego rejonu Ryangang-do a po długich negocjacjach dotyczących zakupu chmielu z zapasów stołecznego browaru Taedonggang otrzymaliśmy jedynie zapewnienie, że możemy kiedyś wrócić do tematu – pisze na Facebooku PINTA. – Do wspomnianych negocjacji na pewno wrócimy podczas kontynuacji tej wyprawy, (jeśli ciąg dalszy nastąpi…) a póki co zamiast chmielu, mamy oryginalny żeń-szeń zakupiony podczas pobytu w mieście Kaesŏng przy granicy między obiema Koreami – dodaje.

Dzięki temu powstało soczyste IPA warzone z dużą ilością ryżu oraz infuzowane czarną herbatą z dodatkiem bergamotki a także oryginalnym żeń-szeniem z Kaesŏng. Nachmielone zostało amerykańskimi odmianami Mosaic, Cashmere i Citra oraz niemieckim Huell Melon.

Premiera piwa odbędzie się 29 sierpnia podczas drugich urodzin lokalu PINTA Wrocław.

Link do wydarzenia:
https://www.facebook.com/events/308520990587644/

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś/aś – zachęcam do polubienia mojego profilu na Facebooku:

  Polub Chmielnik Jakubowy na Facebooku

Reklama