fot. BeerOffChallange/Facebook

Uwarzone w Browarze Przystanek Tleń Old Ale, leżakowane w beczce po czerwonym winie Pommard, będzie miało swoją premierę dziś, 1 grudnia w szczecińskim multitapie The Office. Część środków z jego sprzedaży zostanie przekazana Fundacji FASola, wspierającej dzieci cierpiące na alkoholowy zespół płodowy (FAS).

Wszystko zaczęło się od akcji BeerOffChallange, polegająca na wylewaniu na siebie najtańszego możliwego piwa oraz na wpłacaniu pieniędzy na rzecz wspomnianej wyżej fundacji. Jej celem było to, aby o FAS i problemach z nim związanych dowiedziało się jak najwięcej osób.

Old Ale Pommard BA uwarzone zostało w sierpniu przy udziale ekipy inicjatorów BeerOffChallange. Od tamtej pory leżakowało w dębowej beczce po czerwonym winie. 

Premiera odbędzie się w niedzielę, 1 grudnia, o godz. 18:00 w wielu lokalach w całej Polsce. Oprócz szczecińskiego The Office będą to m.in. gdyńskie Morze Piwa, gliwicki Dobry Zbeer, czy też wrocławska Szynkarnia.

Link do wydarzenia:
https://www.facebook.com/events/264076667789722/

Jak czytamy w Wikipedii:

Alkoholowy zespół płodowy (ang. fetal alcohol syndrome, FAS) – zespół chorobowy, który jest skutkiem działania alkoholu na płód w okresie prenatalnym. Alkoholowy zespół płodowy jest chorobą nieuleczalną, której można uniknąć zachowując abstynencję w czasie trwania ciąży. Do dziś nie określono dawki alkoholu, która byłaby bezpieczna dla płodu. Każda ilość niesie ryzyko wystąpienia zaburzeń w rozwoju dziecka.Wikipedia