Zakończył się tegoroczny konkurs Good Beer. Poznaliśmy listę browarów, którym przyznano medale w poszczególnych kategoriach. Nie we wszystkich przyznano komplet krążków.

Lista medali przedstawia się następująco:

Kategoria Jasny lager

Złoty medal dla Browaru Brofaktura za Kupieckie

Srebrny medal dla Browaru Kingpin Sp. z o.o.  za Pils

Brązowy medal dla Browaru Błonie Sp. z o. o. za Kampinoskie Jasne

Kategoria Jasny mocny lager

Złoty medal dla Browaru Kormoran Sp. z o. o. za Krzepkie

Srebrny medal  – nie przyznano

Brązowy medal dla Browaru Amber za Piwo Żywe

Kategoria Ciemny lager

Złoty medal  – nie przyznano

Srebrny medal dla Browaru Jedlinka za Czerwonego Barona

Brązowy medal dla Browaru Błonie Sp. z o. o. za Kampinoskie Ciemne

Kategoria Ciemny mocny lager

Złoty medal –  nie przyznano

Srebrny medal  – nie przyznano

Brązowy medal dla Browaru Kaszubska Korona za Szymbarski Smok

Kategoria Porter bałtycki

Złoty medal dla Perła Browary Lubelskie SA za Perła Porter

Srebrny medal dla Kompanii Piwowarskiej SA za Książęce Porter

Brązowy medal dla Browaru Zamkowego Sp. z o.o. za Raciborski Porter

Kategoria Jasne ALE

Złoty medal  – nie przyznano

Srebrny medal  – nie przyznano

Brązowy medal dla Browaru Szreniawa za Jasne

Kategoria Ciemne ALE

Złoty medal dla Browaru Kingpin Sp. z o. o. za Turbo Geezer

Srebrny medal dla Browaru Kormoran Sp. z o. o. za Barlow Sorbus

Brązowy medal dla Browaru Nook za Tajemniczy Ogród

Kategoria American PA

Złoty medal –  nie przyznano

Srebrny medal dla Kompanii Piwowarskiej SA za Książęce IPA

Brązowy medal dla Browaru Dziki Wschód za Sorry Winnetou

Kategoria American IPA

Złoty medal dla Browaru Inne Beczki za Jungle

Srebrny medal – nie przyznano

Brązowy medal dla Browaru Kingpin Sp. z o. o. za Mandarin

Speciality IPA

Złoty medal dla Browaru Nook za Czas Na Przerwę

Srebrny medal dla Browaru Recraft Sp. z o.o. za Vermont IPA

Brązowy medal – nie przyznano

Kategoria Belgijskie/francuskie ALE

Złoty medal – nie przyznano

Srebrny medal – nie przyznano

Brązowy medal dla Browaru Stary Rynek za Brut Royale

Kategoria Pszeniczne

Złoty medal dla Browaru Górniczo-Hutniczego SA za Pszeniczne

Srebrny medal dla Browaru Tenczynek za Tenczynek Pszeniczne

Brązowy medal dla Browaru Jedlinka za Pszeniczny Pan

Kategoria Wild & Sour ALE

Złoty medal dla Dr Brew za Brett Red Currant Barley Wine BBA

Srebrny medal dla Browaru Sady za Griczi Tey!

Brązowy medal dla Browaru Gościszewo za Pestka w Piwie

Kategoria Piwa Wędzone

Złoty medal – nie przyznano

Srebrny medal – nie przyznano

Brązowy medal dla Browaru Gościszewo za Darz Bór

Kategoria Piwa Aromatyzowane

Złoty medal dla Browaru Kormoran za Terra Donum

Srebrny medal dla CK Browaru za piwo CK miodowe

Brązowy medal dla Browaru Sady za Maramango Tey!

Kategoria piwo bezalkoholowe

Złoty medal dla Dr Brew za American Freedom

Srebrny medal dla Browaru Amber za Bezalkoholowe IPA

Brązowy medal dla Browaru Sady za Tey! Bezalkoholowe z rozmarynem


Część z tych piw recenzowałem już na portalu.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś/aś – zachęcam do polubienia mojego profilu na Facebooku:

  Polub Chmielnik Jakubowy na Facebooku