Supporting You Supporting Me

Chociaż Browar Artezan wypuszcza całkiem sporo piw, to na Chmielniku Jakubowym pojawia się stosunkowo rzadko. Przez to, że większość nowych piw ma bardzo podobne do siebie etykiety, oparte na tym samym jednym schemacie, to będąc w sklepie ciężko jest mi określić, co już piłem, a z czym jeszcze nie miałem do czynienia. Nie tak dawno w jednej z dużych sieci handlowych pojawiło się piwo Supporting You Supporting Me, uwarzone w bardzo popularnym ostatnio stylu, jakim jest hazy IPA.

Po tym, jak sobie trochę odpocząłem od piw w tym stylu, konsekwentnie czyszczę swoje zapasy. A w nich nazbierało się sporo różnego rodzaju „hejzi ipek”. Tym razem przyszedł czas na Supporting You Supporting Me w sierpniu zeszłego roku i powróciło również w 2021 r.

Reklama

– Rześkie, soczyste IPA, klasyczne piwo wsparcia. Niezależnie, z czym przyjdzie Ci się mierzyć – czytamy w zamieszczonej na etykiecie krótkiej „morskiej opowieści”.

Dzisiejsze piwo zostało nachmielone dwoma popularnymi obecnie odmianami chmielu – wnoszącym m.in. sporo kokosa i cytrusów Sabro oraz owocową w aromacie Citrą. Ponadto w składzie mamy oczywiście wodę, dwa rodzaje słodów – jęczmienny oraz pszeniczny, a także płatki owsiane. Do fermentacji użyto chętnie wykorzystywanych do hazy IPA drożdży WLP066 London Fog.

O Browarze:

Browar Artezan został założony w 2012 r. w Natolinie przez trio Dariusza Doroszkiewicza, Jacka Materskiego oraz Piotra Wypycha. W pewnym momencie drogi Piotra i reszty składu się rozeszły. W 2015 r. Browar Artezan przeniósł się do nowego browaru w Błoniu, gdzie mieści się do dziś.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś/aś – zachęcam do polubienia naszego profilu na Facebooku:

  Polub Chmielnik Jakubowy na Facebooku

Skład piwa Supporting You Supporting Me:

woda, słód jęczmienny, płatki owsiane, słód pszeniczny, chmiel (Sabro, Citra), drożdże WLP066 London Fog.

Piwo niepasteryzowane, niefiltrowane

Parametry piwa Supporting You Supporting Me:

Styl: hazy IPA
Ekstrakt:
 15° Plato
Alk. obj.:
 6%
IBU:
 b/d
Hop rate: b/d

Data przydatności do spożycia: 22.06.2021

Kolor: Złociste, równomiernie zamglone.
Piana: Ładna, biała, puszysta. Dość trwała. Redukuje się do grubej obrączki i wyraźnie zaznaczonej wyspy na powierzchni. Zostawia ładny lejsing na ściankach szklanki.
Aromat: Owocowy, cytrusowy, dość słodki, z nutką kokosa i ananasa.
Smak: Dość słodki, soczysty. Pierwszym moim skojarzeniem jest dojrzała mandarynka. Jest też sporo kokosa, nieco ananasa z puszki. Alkohol świetnie ukryty. Goryczki brak.
Wysycenie: Niskie.

Supporting You Supporting Me
Supporting You Supporting Me

Dobrze zrobione hazy IPA. Supporting You Supporting Me to piwo soczyste, bardzo owocowe, kokosowe. Jednocześnie nie uświadczysz w nim goryczki. Można więc powiedzieć, że jest stylowo. Jak nie przepadam za tym stylem, tak interpretacja „hejzi ipki” w wykonaniu Browaru Artezan przypadła mi do gustu.

Cena: piwo otrzymane w prezencie

Reklama