Just a Dream

Browar Magic Road przewijał się przez chmielnikowe Wieści Tygodnia już nie raz. I muszę przyznać, że byłem zaskoczony tym, że portalu nie ma jeszcze recenzji żadnego z piw z tego browaru. Przyszedł więc czas, aby to niedopatrzenie naprawić, bo jakiś czas temu trafiłem na piwo Just a Dream. Jako że new englanda dawno u mnie nie było, więc spokojnie po nie sięgnąłem.

Just a Dream to – tak jak już zaznaczyłem we wstępie – new england IPA, współcześnie znany jako hazy IPA. Jest to styl, za którym jakoś szczególnie nie przepadam, a raczej mi się po prostu swego czasu znudził. Zazwyczaj tego rodzaju piwa są faktycznie intensywnie chmielowe w aromacie, ale też słodkie i niemalże pozbawione goryczki. To ostatnie sprawia, że hop headzi, czy raczej miłośnicy goryczki będą zawiedzeni.

Reklama

Just a Dream to piwo, w którego składzie znajdziemy: słód jęczmienny, słód pszeniczny oraz płatki owsiane – przynajmniej tyle dowiadujemy się z zamieszczonej na etykiecie listy alergenów. Na szczęście nie ma wśród nich laktozy ;). Z tzw. morskiej opowieści dowiadujemy się natomiast, że do nachmielenia tej „ipki” użyto mieszkankę odmian: Bravo, Amarillo, Idaho7 oraz Amarillo. Jak deklaruje producent, ma to być cytrusowo-tropikalny, umiarkowanie goryczkowe piwo.

Czy tak będzie? Zaraz się okaże :).

O Browarze:

Browar Magic Road powstał w połowie ubiegłego roku. Został założony przez: Wojciecha Bychawskiego, Bartłomieja Nosowicza i Bartosza Packo. W swoim portfolio ma całkiem pokaźną kolekcję piw w najróżniejszych stylach od IPA, przez kwasy, aż na pastry stoutach skończywszy.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś/aś – zachęcam do polubienia naszego profilu na Facebooku:

  Polub Chmielnik Jakubowy na Facebooku

Skład piwa Just a Dream:

zawiera: słód jęczmienny, słód pszeniczny, płatki owsiane

Piwo pasteryzowane, niefiltrowane

Parametry piwa Just a Dream:

Styl: new england IPA
Ekstrakt:
14° Plato
Alk. obj.:
 5,7%
IBU:
 b/d
Hop rate: b/d

Data przydatności do spożycia: 28.02.2023

Wygląd: Żółte, mętne.
Piana: Niska, szybko się strzępi i opada do obrączki przyklejonej do szkła.
Aromat: Cytrusowy, owocowy, trochę granulatowy.
Smak: Treściwe, gładkie, soczkowe. W smaku przewija się sporo chmielowych cytrusów – jest na pewno pomarańcza, pomelo, słodki grejpfrut, mandarynki. Wad nie odnotowałem. Na finiszu lekka goryczka, trochę granulatowa.
Wysycenie: Niskie, w kierunku umiarkowanego.

Just a Dream

Dobry new england, który – o dziwo – ma goryczkę. Być może nie jest ona do końca szlachetna, ale przynajmniej dodaje charakteru piwu Just a Dream. Aromat jest przyjemny, zdominowany przez najróżniejsze cytrusy. Całość jest dobrze skomponowana i w sumie trunek ten mi smakował.

Cena: piwo otrzymane w prezencie

Reklama