oberschlesien2Dziś na moim blogu piwo uwarzone przez Browar Kraftwerk specjalnie dla śląskiego zespołu metalowego Oberschlesien. Jest to piwo w stylu oatmeal milk stout, czyli stout z dodatkiem cukru mlecznego (laktozy) i płatków owsianych. Piwo w tym stylu powinno być więc gładkie (od owsa) oraz słodkawe od dodatku laktozy. Milk stouty, które miałem okazję już pić, z reguły smakują jak lekko posłodzoną kawa z mlekiem. Czy tak będzie też w tym przypadku?

Styl: oatmeal milk stout
Ekstrakt: 13%
Alk. obj.: 5,1%
IBU: b/d

Reklama

Data przydatności: 04.05.2016 r.

Kolor: W snifterze praktycznie czarne, nieprzejrzyste.
Piana: Piana brązowa, średnia dość szybko się redukuje do zera.
Zapach: Czekoladowo, kawowy, słodkawy, lekko mleczny.
Smak: Piwo czekoladowe, lekko palone, czekolada lekko słodka. Piwo dość wodniste, mimo niskiego odfermentowania. Goryczka palona, ale krótka. Przypomina posłodzona kawę.
Wysycenie: Nagazowanie jest dość niskie. Pasuje do stoutu.

Piwo jest zdecydowanie smaczne, można powiedzieć, że jest to rasowy milk stout. Wpływu płatków owsianych za bardzo jednak nie wyczułem – piwo jest dość wodniste (ale nie wytrawne). Jak na stout przystało paloność jest wyraźna i całość przypomina kawę z dodatkiem lekko słodkiej czekolady. Polecam – jedynym minusem była piana, która jest do poprawy.
Piwa w tym stylu polecam kobietom – wyraźna słodycz powinna im się podobać :).

Cena: 6,96 zł za 0,5 l w internetowym sklepie specjalistycznym.

Reklama
PRZEGLĄD RECENZJI
Ocena:
80 %
Poprzedni artykuł#17: Zarzecze/Birbant – White AIPA
Następny artykuł#19: Bojanowo – Bojan Toporek
Nazywam się Jakub Siusta. Jestem rodowitym poli­cza­ni­nem, pocho­dzę więc z obsza­ru, które wciąż pozo­sta­je piwną pusty­nią na mapie Polski – zarów­no pod wzglę­dem dzia­ła­ją­cy­ch bro­wa­rów i ini­cja­tyw kon­trak­to­wy­ch, jak rów­nież pod wzglę­dem cie­ka­wy­ch loka­li i wyda­rzeń oko­ło­piw­ny­ch. Dlatego na moim blogu mam zamiar posta­wić na pro­mo­cję tego wszyst­kie­go, co dzie­je się w samym Szczecinie, ale także na zachod­nio­po­mor­skiej sce­nie piw­nej.
18-wasoszkraftwerk-oberschlesienPiwo jest zdecydowanie smaczne, można powiedzieć, że jest to rasowy milk stout.