Mosaic

Mosaic to chyba moja ulubiona odmiana chmielu. Jest ona dla mnie bardzo charakterystyczna pod względem wnoszonych przez nią aromatów i posmaków. I każdy piwo, w którym jest ona użyta, od razu budzi u mnie duże oczekiwania. Nie zawsze jest to czymś pozytywnym, ponieważ duże oczekiwania mogą oznaczać również duże rozczarowanie. Mam nadzieję, że nie dosięgnie to dzisiejszego piwa, którym jest Mosaic z Browaru Brewery Hills.

Piwa z Brewery Hills do tej pory jakoś mnie jakoś szczególnie nie zachwyciły, co zresztą potwierdzają moje oceny na poziomie 3,5 gwiazdki na pięć możliwych (recenzowałem: Lazy Delight, El Bandido oraz Sour Power). Nie były to złe cenzury, ale też i nie jakieś super. Liczę więc, że dziś passa się odmieni – m.in. właśnie dzięki wykorzystaniu Mosaica i to w wersji single hop. Bo czegóż chcieć więcej? 😉

Reklama

Sprawdźmy, co o piwie Mosaic pisze na bardzo ładnej naklejonej na puszce etykiecie Browar Brewery Hills:

Mosaic DDH New England IPA- świeży cytrusowo-zywiczny aromat chmielu, gładkie ciało z umiarkowaną goryczką.

Naprawdę, puszki z Brewery Hills prezentują się bardzo ładnie. Trochę dziwi mnie wzmianka o żywicznym aromacie chmielu, bo akurat Mosaic z żywicą, czy klimatami leśnymi jakoś mi się nie kojarzy. Raczej mam tu skojarzenia z cytrusami, białymi owocami, winogronem, ewentualnie z owocami tropikalnymi.

Skład piwa Mosaic prezentuje się następująco: woda, słód jęczmienny i pszeniczny, płatki owsiane, drożdże, chmiel Mosaic. Piwo ma 16° Plato ekstraktu i 6,4% alkoholu.

Brewery Hills został założony przez malarkę Katarzynę Puchałę – zadebiutował jakoś na przełomie kwietnia i maja tego roku. Początkowo warzył w Browarze Bartek, aktualnie – w Browarze Błonie. Jakiś czas temu do Brewery Hills dołączył Marcin Olszewski, który niegdyś był twarzą Browaru Doctor Brew.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś/aś – zachęcam do polubienia naszego profilu na Facebooku:

  Polub Chmielnik Jakubowy na Facebooku

Styl: DDH new england IPA
Ekstrakt:
 16° Plato
Alk. obj.:
 6,4%
IBU:
 b/d

Data przy­dat­no­ści: 30.10.2020 r.

Kolor: Jasnozłociste, opalizujące.
Piana: Ładna, obfita, drobna, gęsta, o umiarkowanej trwałości. Zostawia ładny lejsing.
Zapach: Wyraźnie chmielowy, czuć Mosaic – cytrusy, białe owoce, naftę.
Smak: Smukłe, ale też słodkawe i wyraźnie chmielowe – dominuje pomelo, z akcentami białych owoców i nafty. Sprawia orzeźwiające wrażenie. Słodowość niska, schowana pod chmielowością. Goryczka dość wysoka, ale przyjemna – zaburza jednak „soczkowy” charakter piwa.
Wysycenie: Umiarkowane.

Mosaic
Mosaic

Mosaic to najlepsze piwo z Browaru Brewery Hills spośród tych, które miałem okazję próbować. Użyty chmiel zrobił tu robotę ;). Jakbym miał się czegoś czepić, to jak na new englanda była tu trochę zbyt wysoka goryczka – jednak była ona na tyle przyjemna, że jakoś mocno czepiać się nie będę. Mogę jednak dać maksymalnie cztery gwiazdki. Ergo jednak można znaleźć w Polsce goryczkowe piwa w tym „soczkowym” stylu, co powinno ucieszyć tzw. hop headów :).

Cena: piwo otrzymane w ramach współpracy barterowej z Browarem Brewery Hills

Reklama
PRZEGLĄD RECENZJI
Ocena
77 %
Poprzedni artykułW weekend zadebiutuje nowy borówkowy Kwas z PINTY
Następny artykułBrowar Wrężel rozpoczął emisję akcji
Nazywam się Jakub Siusta. Jestem rodowitym poli­cza­ni­nem, pocho­dzę więc z obsza­ru, które wciąż pozo­sta­je piwną pusty­nią na mapie Polski – zarów­no pod wzglę­dem dzia­ła­ją­cy­ch bro­wa­rów i ini­cja­tyw kon­trak­to­wy­ch, jak rów­nież pod wzglę­dem cie­ka­wy­ch loka­li i wyda­rzeń oko­ło­piw­ny­ch. Dlatego na moim blogu mam zamiar posta­wić na pro­mo­cję tego wszyst­kie­go, co dzie­je się w samym Szczecinie, ale także na zachod­nio­po­mor­skiej sce­nie piw­nej.
742-blonie-brewery-hills-mosaicMosaic to najlepsze piwo z Browaru Brewery Hills spośród tych, które miałem okazję próbować. Użyty chmiel zrobił tu robotę ;). Jakbym miał się czegoś czepić, to jak na new englanda była tu trochę zbyt wysoka goryczka - jednak była ona na tyle przyjemna, że jakoś mocno czepiać się nie będę. Mogę jednak dać maksymalnie cztery gwiazdki. Ergo jednak można znaleźć w Polsce goryczkowe piwa w tym "soczkowym" stylu, co powinno ucieszyć tzw. hop headów :).