Łącznie 25 medali, zdobytych przez siedem polskich browarów, a także zwycięstwa w czterech szerokich kategoriach oraz zdobycie tytułu „Best of Show” – to polski dorobek na tegorocznym konkursie IBEERian Awards 2018 w portugalskim Aveiro. 

Reklama

Najwięcej medali, bo aż siedem oraz jedno wyróżnienie w szerokiej kategorii, zdobył Browar Łąkomin. Złotem zostały wyróżnione dwa piwa: Der Amerikaner oraz Leśny Krecik, srebrem Belgijski Byk oraz Basior, natomiast brązem – Orzełek, Rzeka Pełna Mleka oraz Wadera. W kategorii najlepszy jasny lager konkursu najlepszym okazał się być Der Amerikaner. Wszystkie nagrodzone piwa piłem podczas pobytu w Łąkominie i muszę przyznać, że medale są w pełni zasłużone :).

Dwa złote medale – za dwie wersje piwa 5th Anniversary Porter (podstawową oraz leżakowaną w beczce po rumie z Jamajki) – otrzymał także Browar Widawa. Właśnie „podstawce” przyznany został tytuły najlepszego porteru oraz piwa konkursu. Origen, czyli porter bałtycki uwarzony w kooperacji przez Browar Widawa oraz Jakobsland zdobył srebrny.

Cztery medale do Polski przywiozą natomiast Browar Trzech Kumpli (złoto za Idiotę, uznanym za najlepszy stout, srebro za Pilsa oraz Misty, brąz za Pan IPAni) oraz Ułan Browar (złoto za Porter Bałtycki, srebro za Barley Wine, brąz zaś za Pilsa oraz Stout.

Niewiele słabszym wynikiem może się pochwalić szczeciński browar restauracyjny Wyszak, który z Portugalii przywiezie trzy medale – złoto za Rauchbocka (który został uznany najlepszym bursztynowym lagerem), srebro za Pilsa, brąz za Oktoberfest. Ponadto trzy brązowe medale zdobył Maryensztadt za Belgijską Blondynkę, Gwiazdę Północy oraz Raisę Bowmore BA. PiwoWarownia przywiezie jeden srebrny medal, który został przyznany piwu Rumpelszpunt.

Szczegółowe wyniki są dostępne na fanpejdżu konkursu na Facebooku:
https://www.facebook.com/ibeerianawards/posts/1772064909516985
https://www.facebook.com/ibeerianawards/posts/1772065686183574
https://www.facebook.com/ibeerianawards/posts/1772066422850167

Przypomnę, że już w ubiegłym roku polskie browary wróciły z Portugalii z sukcesami. Jeśli chcecie sobie przypomnieć ubiegłoroczne wyniki, odsyłam Was >>tutaj<<.

Reklama