Coffee To Go: Colombia El Obraje

Z całej oferty Browaru Maltgarden najbardziej w me gusta trafiają oczywiście serie kawowych piw. Najbardziej lubię imperialne stouty z linii produktowej I’m Your Barista, ale kawowo-owsianym milk stoucikiem Coffee To Go Colombia też nie pogardzę. I właśnie dziś zajmę się jednym z tych piw, a mianowicie Coffee To Go: Colombia El Obraje.

W ramach serii Coffee To Go, Browar Maltgarden wypuszcza tzw. deserowe stouty (dessert stout), do których dodawane jest konkretne ziarno. W tym przypadku użyta została kawa Colombia El Obraje z palarni HAYB, przygotowana przez Pawła Świderskiego z kawiarni Coffeedesk. Przyczynkiem do nawiązania tej kooperacji są trzecie urodziny wspomnianej wyżej palarni.

Reklama

Profil smakowy tego konkretnego kolumbijskiego ziarna zapowiada się naprawdę intrygująco: w naparze można bowiem wyczuć takie nuty jak czerwone jabłko, leśne owoce, wanilię, czy czekoladę. Szkoda tylko, że Browar Maltgarden nie zdecydował się ujawnić na etykiecie pełnego składu i ograniczył się do alergenów. Mam jednak nadzieję, że użyta kawa w połączeniu z laktozą i płatkami owsianymi da bardzo przyjemny efekt :).

Do wyglądu samej etykiety nie mam zastrzeżeń – mnie się podoba :).

O Browarze:

Maltgarden to browar kontraktowy współtworzony przez znanych wcześniej z Rockmilla Andrzeja Milera i Łukasza Rokickiego. Wystartował w 2019 r. i od razu znalazł całą rzeszę swoich fanów. Obecnie słynie z mocno chmielonych „hejzi ipek”, pastry sourów oraz kawowych stoutów.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś/aś – zachęcam do polubienia naszego profilu na Facebooku:

  Polub Chmielnik Jakubowy na Facebooku

Skład piwa Coffee To Go: Colombia El Obraje:

Zawiera: słód jęczmienny, płatki owsiane, laktoza, maltodekstryna

Piwo pasteryzowane, niefiltrowane

Parametry piwa Coffee To Go: Colombia El Obraje:

Styl: coffee oatmeal milk stout
Ekstrakt:
b/d
Alk. obj.:
 5,9%
IBU:
 b/d
Hop rate: b/d

Data przydatności do spożycia: 05.10.2022

Barwa: Czarne, nieprzejrzyste.
Piana: Beżowa, drobna, ale niska.
Aromat: Delikatnie kawowy, nieco ciasteczkowy, przyjemny, choć niezbyt intensywny.
Smak: Piwo wyraźnie słodkie, intensywnie kawowe. Kawa wniosła sporo nut owocowych, ale też – mam wrażenie, że wanilię. Całość jest gładka, przyjemna i bardzo sesyjna.
Wysycenie: Niskie.

Coffee To Go: Colombia El Obraje
Coffee To Go: Colombia El Obraje

Coffee To Go: Colombia El Obraje to bardzo dobre piwo. Faktycznie w smaku tego trunku można wyczuć – oprócz przyjemnej kawy – także nuty owocowe i waniliowe. Piwo to jest bardzo sesyjne i szybko znika ze szkła. Uwielbiam takie coffee stouty!

Cena: piwo otrzymane w ramach współpracy barterowej ze sklepem Chmiel – Świat Piwa ze Szczecina

Reklama