Miałem przez pewien czas fazę na kawę speciality, do której zaparzania korzystałem z Aeropressu. Aktualnie lenistwo wzięło u mnie niestety górę i kawę robię sobie zazwyczaj z ekspresu. I tak przestałem sięgać po droższe wypały, zadowalając się średnią półką. Może kiedyś do tego jeszcze wrócę, do czego – muszę przyznać – zachęcają mnie… piwa pokroju Coffee To Go Fazenda Da Lagoa z Browaru Maltgarden.

Etykieta piwa Coffee To Go (na rynek trafiło kilka jego wariantów, różniących się od siebie użytym rodzajem ziarna kawy) faktycznie może się kojarzyć naparem kawowym – jest utrzymana w biało-brązowo-czarnych barwach. Choć nie jest to projekt, który od razu rzuca się w oczy, to jednak mi się on podoba. Jest stonowany i czytelny.

Reklama

Fazenda Da Lagoa, która trafiła do to pochodząca z Brazylii kawa arabica, charakteryzująca się średnią mocą i kwasowością. Wg opisów w internecie w profilu smakowym tego ziarna znaleźć można orzeszki ziemne i czekoladę. Brzmi interesująco, chociaż dla mnie od zawsze kawa była znacznie trudniejsza sensorycznie niż piwo. No, ale wierzę na słowo ;). Szczególnie, że kawę do tego piwa przygotowała bardzo lubiana przeze mnie firma, a mianowicie – Coffeedesk :).

Coffee To Go Fazenda Da Lagoa to kawowy oatmeal stout z dodatkiem laktozy, czyli mamy do czynienia z kawowo-owsianym milk stoutem. Spodziewam się więc trunku gładkiego, aksamitnego, słodkawego (a może nawet słodkiego?) od laktozy i intensywnie kawowego. Sprawdźmy więc, czy mam rację :).

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś/aś – zachęcam do polubienia naszego profilu na Facebooku:

  Polub Chmielnik Jakubowy na Facebooku

Skład piwa Coffee To Go Fazenda Da Lagoa:

woda, słód jęczmienny, słód pszeniczny, płatki owsiane, kawa, laktoza, chmiel, drożdże.

Pasteryzowane i niefiltrowane.

Parametry piwa Coffee To Go Fazenda Da Lagoa:

Styl: coffee oatmeal stout
Ekstrakt:
 16° Plato
Alk. obj.:
 5,8%
IBU:
 b/d

Data przy­dat­no­ści: 22.08.2020

Kolor: Czarne, nieprzejrzyste.
Piana: Może niezbyt obfita, ale gęsta i drobna. Brązowa. Niestety nietrwała, w umiarkowanym tempie opada do obrączki.
Zapach: Intensywnie kawowe, bardzo przyjemne.
Smak: Wow, ile tu kawy. Coffee To Go Fazenda Da Lagoa to piwo intensywnie kawowe, ale w taki szlachetny, ułożony sposób. W smaku można też odnaleźć czekoladę, orzechy. Na drugim planie jest sporo stoutowej paloności. Trunek jest aksamitny, gładki w odbiorze, od razu czuć jego podwyższoną treściwości. Goryczka niska o charakterze palonym.
Wysycenie: Niskie.

Świetne piwo. W aromacie i smaku mamy wszystko, to co nam obiecuje styl i dodatek dobrej jakości kawy. A tej jest naprawdę dużo. W połączeniu z laktozową słodyczą faktycznie wyszło coś w rodzaju kawowego deseru, który jednak w żadnym razie nie jest przesłodzony. Na szczęście z laktozą nie przegięto. Krótko mówiąc, Coffee To Go Fazenda Da Lagoa to bardzo udane piwo :).

Cena: nie pamiętam

Reklama