Sunshine Bay

Już na początku istnienia mojego portalu przyjąłem sobie zasadę, że kolejność recenzji będę układał tak, aby w krótkim odstępie czasu nie powtarzał się ani styl dany, ani browar. Czasem robię jednak wyjątki. Tak będzie i tym razem – po niezbyt udanym Cardinalu z Browaru Wrężel, postanowiłem bowiem poszukać new englanda, który mnie usatysfakcjonuje. Padło więc na Sunshine Bay z Browaru Rockmill.

Jest to podwójnie chmielone new england IPA, którego parametry (18° Plato ekstraktu i 7.5% alkoholu) jednak z powodzeniem mogły być już przypisane do double new england IPA. W porównaniu do Cardinala to aż o 2,5 punktu procentowego więcej ekstraktu i o 1,7 pp alkoholu więcej. To już naprawdę sporo. Ciekaw jestem, jak wpłynie to na odbiór piwa w stylu new england IPA, które powinno w swoim charakterze jak najbardziej przypominać sok owocowy – i to bez (a przynajmniej wyczuwalnego) alkoholu.

Reklama
Niska goryczka, obfite ciało i uderzające aromaty całej feerii owoców tropikalnych. Niesamowicie pijalne!czytamy na etykiecie Sunshine Bay.

Sunshine Bay ma świetną etykietę. Jej głównym motywem jest nadmorska plaża, z widoczną linią pierwszego rzędu budynków. Nie to jednak jest w tym projekcie najlepsze. Największe wrażenie robi na mnie tekstura etykiety – bowiem niebo i morze są z gładkiego, śliskiego papieru, natomiast plaża i domy – z szorstkiego. Daje to kapitalny efekt :). Doczepie się jednak do białego fontu na żółtym tle – jest to niestety dość mocno nieczytelne. Żeby coś z tego odczytać, trzeba się nieźle przyglądać.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś/aś – zachęcam do polubienia naszego profilu na Facebooku:

  Polub Chmielnik Jakubowy na Facebooku

Skład piwa Sunshine Bay:

woda, słody jęczmienne, płatki pszeniczne, płatki owsiane, chmiel, drożdże.

Pasteryzowane i niefiltrowane.

Parametry piwa Sunshine Bay:

Styl: DDH new england IPA
Ekstrakt:
 18° Plato
Alk. obj.:
 7.5%
IBU:
 1/5 w skali własnej browaru

Data przy­dat­no­ści: 18.09.2020

Kolor: Złociste – opalizujące, ale w bardzo ładny sposób. Taki z „iskrą”.
Piana: Około centymetrowej grubości. Ładna, gęsta i drobna. Zostawia ładny lejsing.
Zapach: Tropikalny, przypomina sok typu multiwitamina. Wyraźnie alkoholowe w aromacie.
Smak: Słodki, dominują owoce tropikalne i słodka baza słodowa, charakterystyczna dla mocnych jasnych piw. Goryczka niska. Na finiszu pojawia się wyraźne pieczenie, pikantność od alkoholu – i to pomimo dość mocnego schłodzenia.
Wysycenie: Umiarkowane.

Sunshine Bay

Czuć, że Sunshine Bay nie należy do lekkich piw – alkohol jest niestety wyczuwalny, jak również baza słodowa jest tu wyraźna. A szkoda, bo nachmielenie jest tu naprawdę fajne. Można tu powiedzieć o dużym „potencjale soczystości”, która jednak trochę została zatracona poprzez alkoholowość. I tak mimo wszystko jest dobrze, a piwo mi smakowało.

Cena: piwo otrzymane w ramach współpracy barterowej z Browarem Rockmill

Reklama
PRZEGLĄD RECENZJI
Wygląd:
82 %
Aromat:
75 %
Smak:
68 %
Poprzedni artykułKto uwarzy swoje piwa w ramach Kuźni Piwowarów 2020?
Następny artykułZnamy najnowszy ranking blogów wg użytkowników portalu Birofilia.org
Jakub Siusta
Nazywam się Jakub Siusta. Jestem rodowitym poli­cza­ni­nem, pocho­dzę więc z obsza­ru, które wciąż pozo­sta­je piwną pusty­nią na mapie Polski – zarów­no pod wzglę­dem dzia­ła­ją­cy­ch bro­wa­rów i ini­cja­tyw kon­trak­to­wy­ch, jak rów­nież pod wzglę­dem cie­ka­wy­ch loka­li i wyda­rzeń oko­ło­piw­ny­ch. Dlatego na moim blogu mam zamiar posta­wić na pro­mo­cję tego wszyst­kie­go, co dzie­je się w samym Szczecinie, ale także na zachod­nio­po­mor­skiej sce­nie piw­nej.
764-recraft-rockmill-sunshine-bayCzuć, że Sunshine Bay nie należy do lekkich piw - alkohol jest niestety wyczuwalny, jak również baza słodowa jest tu wyraźna. A szkoda, bo nachmielenie jest tu naprawdę fajne. Można tu powiedzieć o dużym potencjale soczystości, która jednak trochę została zatracona poprzez alkoholowość. I tak mimo wszystko jest dobrze, a piwo mi smakowało.