Happy IPA °2

Przez jakiś czas (w sumie coś koło pierwszych sześciu miesięcy tego roku) o Pracowni Piwa było cicho, co zresztą było widoczne w moich Wieściach Tygodnia. Zmieniło się to dopiero w połowie czerwca, gdy na rynek jednocześnie trafiły aż trzy piwa. I to wszystkie w puszkach! Dziś zajmę się jednym z nich – mój wybór padł na Happy IPA °2, DDH IPA o zawartości alkoholu w zasadzie odpowiedniej już dla imperial IPA.

Jak już na pewno wiecie – bardzo lubię puszki jako opakowanie dla piwa. Zazwyczaj jestem dość mocno ograniczony pod względem wagi zakupów, które mogę ze sobą zabrać. Lżejsze od butelek aluminiowe puszki są więc dla mnie sporym ułatwieniem. Szkoda, że wciąż w polskim krafcie są one rzadkością.

Reklama

A opakowanie Happy IPA jest śliczne. Tzn. sama puszka nie jest malowana, ale naklejono na nią bardzo ładną – fioletowo-różowo-żółtą etykietę, która od razu rzuca się w oczy. Oprócz kolorów uwagę przykuwa również czytelność całego projektu, który dość mocno wyróżnia się (i to oczywiście na plus!) wśród innych pozycji z portfolio Pracowni Piwa.

Happy IPA °2 to zaskakujące mocne IPA – o pokaźnej zawartości alkoholu na poziomie aż 8,4%. Ekstraktu niestety nie podano na etykiecie – a szkoda. Co do składu to podano informacje o użyciu wody, słodu jęczmiennego i pszenicznego, chmielu oraz drożdży. Jak już jesteśmy przy nachmieleniu to Happy IPA °2 zostało nachmielone dwoma odmianami amerykańskiego chmielu: Amarillo oraz Simcoe (co ciekawe w tej ostatniej nazwie na etykiecie zabrakło litery „e” :P).

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś/aś – zachęcam do polubienia naszego profilu na Facebooku:

  Polub Chmielnik Jakubowy na Facebooku

Styl: DDH IPA
Ekstrakt:
 b/d
Alk. obj.:
 8,4%
IBU:
 b/d

Data przy­dat­no­ści: 02.01.2020 r.

Kolor: Złote, lekko opalizujące.
Piana: Ładna – drobna, gęsta i bardzo trwała. Zostawia ładny lejsing.
Zapach: Intensywnie chmielowy – są owoce, cytrusy, ale i olejki o aromacie leśnym.
Smak: Chmielowość jest na pierwszym planie. Dominują owoce tropikalne. Piwo jest słodkawe, ale jednocześnie smukłe, gładkie i delikatne w odbiorze. Pojawia się lekki karmelek. Na finiszu jest obecne lekkie pieczenie w gardło – albo od chmielenia na zimno, albo od alkoholu.
Wysycenie: Niskie.

Happy IPA °2

Happy IPA °2 to bardzo fajne, mocno nachmielone piwo. Mimo wysokiej zawartości alkoholu, nie jest ono za słodkie, jak czasami bywa z imperialnymi IPA. Pracowni Piwa udało się zachować smukłość tego piwa. Na finiszu pojawiało się lekkie pieczenie – w sumie mam wątpliwości, czy od chmielenia, czy też od alkoholu. Niemniej jest dobrze.

Cena: piwo otrzymane w ramach współpracy od szczecińskiego sklepu specjalistycznego Chmiel – Świat Piwa

Reklama
PRZEGLĄD RECENZJI
Ocena:
80 %
Poprzedni artykułChmielaki Krasnostawskie: Komes Porter z Grand Prix konkursu
Następny artykułPINTA jedzie do Korei Północnej
Nazywam się Jakub Siusta. Jestem rodowitym poli­cza­ni­nem, pocho­dzę więc z obsza­ru, które wciąż pozo­sta­je piwną pusty­nią na mapie Polski – zarów­no pod wzglę­dem dzia­ła­ją­cy­ch bro­wa­rów i ini­cja­tyw kon­trak­to­wy­ch, jak rów­nież pod wzglę­dem cie­ka­wy­ch loka­li i wyda­rzeń oko­ło­piw­ny­ch. Dlatego na moim blogu mam zamiar posta­wić na pro­mo­cję tego wszyst­kie­go, co dzie­je się w samym Szczecinie, ale także na zachod­nio­po­mor­skiej sce­nie piw­nej.
695-pracownia-piwa-happy-ipa-2Happy IPA °2 to bardzo fajne, mocno nachmielone piwo. Mimo wysokiej zawartości alkoholu, nie jest ono za słodkie, jak czasami bywa z imperialnymi IPA. Pracowni Piwa udało się zachować smukłość tego piwa. Na finiszu pojawiało się lekkie pieczenie - w sumie mam wątpliwości, czy od chmielenia, czy też od alkoholu. Niemniej jest dobrze.