Fot. Chmielaki Krasnostawskie/Facebook

347 piw zostało zgłoszonych do odbywającego się podczas Chmielaków Krasnostawskich (20-22 sierpnia) Konsumenckiego Konkursu Piw. Organizatorzy opublikowali w internecie pełną listę zgłoszeń.

Piwa, które będą ocenione w ramach Konsumenckiego Konkursu Piw, zostały zgłoszone w 22 kategoriach, spośród których najliczniej obsadzoną jest kategoria „Piwa smakowe i aromatyzowane” (68 zgłoszeń).

Reklama

Lista piw zgłoszonych:

Kategoria 1 – Piwa jasne w stylu Mild Lager o zawartości alkoholu do 3,9% obj.

  1. Light Pils – Browar Warszawski
  2. Desitka – Brofaktura
  3. Albrecht – Pivovar Frydlant
  4. Kultowe Plażowe – Kultowy Browar Staropolski

Kategoria 2 – Piwa jasne w stylu Pils o ekstrakcie 11-12,9 Blg.

  1. Feels Like Pils – Browar Rockmill
  2. Łomża Pils – Browar Van Pur
  3. Kormoran Jasny – Browar Kormoran
  4. Trybunał Export – Browar Piotrków
  5. Miłosław Pilzner – Browar Fortuna
  6. Pils – Browar Warszawski
  7. Lubuski Chmiel – Browar Witnica
  8. Jagiełło Pils – Browar Jagiełło
  9. Jagiełło Pilsner – Browar Jagiełło
  10. Jagiełło Chmielak – Browar Jagiełło
  11. Kujawskie Pils – Krajan Browary Kujawsko-Pomorskie
  12. Lech Pils – Kompania Piwowarska
  13. Tyskie – Kompania Piwowarska
  14. Chmyz – Trzy Korony Browar Nowosądecki
  15. Silver Eagle Puławski Pils – Browar Trzy Korony JSJ
  16. Perła Chmielowa – Perła Browary Lubelskie
  17. Kupieckie – Brofaktura
  18. German Pilsner – Brofaktura
  19. American Pilsner – Brofaktura
  20. Bohemian Pilsner – Brofaktura
  21. Złoto Brovarni – Brovarnia Gdańsk
  22. Pils – Browar Górniczo-Hutniczy
  23. Kapral Pils – Ułan Browar
  24. Zatecky Svetly Lezak – Carlsberg Polska
  25. Pils Chełmiński – Browar Chełmiński
  26. Bokser Lager – Browar Złoty Pies
  27. Amber Pils Chmielowy – Browar Amber
  28. Bojan Pils – Browar Bojanowo
  29. Niechanowo Pilsner – Browar Niechanowo
  30. Kultowe Pils – Kultowy Browar Staropolski
  31. Rodowite Pils – Kultowy Browar Staropolski
  32. Staropolskie Chmielne – Kultowy Browar Staropolski
  33. Zduńskie Extra Chmiel – Kultowy Browar Staropolski
  34. PRL Polski Chmiel – Kultowy Browar Staropolski
  35. Kultowe Blant – Kultowy Browar Staropolski
  36. Pils Artusa – Nowy Browar Gdański
  37. La Dolce Vita – Browar Recraft
  38. Tenczynek Pils – Browar Tenczynek
  39. Śniardwy Jasne Lekkie – Browar Mikołajki
  40. Pils – Browar Port Gdynia

Kategoria 3 – Piwa jasne w stylu European Lager o ekstrakcie 11-12,9 Blg

  1. Górnośląskie – Browar Van Pur
  2. Łomża Jasne – Browar Van Pur
  3. Łomża Jasne Pełne – Browar Van Pur
  4. Świeże – Browar Kormoran
  5. Warmińskie Rewolucje – Browar Kormoran
  6. Pils – Browar Warszawski
  7. Nałęczowskie Jasne – Browar Jagiełło
  8. Jagiełło Lager – Browar Jagiełło
  9. Nakielski Klasyczne – Krajan Browary Kujawsko–Pomorskie
  10. Tyskie Gronie – Kompania Piwowarska
  11. Chmyz – Trzy Korony Browar Nowosądecki
  12. Dortmunder – Brofaktura
  13. Munich Hell – Brofaktura
  14. Okocim OK Beer – Carlsberg Polska
  15. Okocim Jasne Okocimskie – Carlsberg Polska
  16. Kasztelan Jasne Pełne – Carlsberg Polska
  17. Piast Wrocławski – Carlsberg Polska
  18. Lager Chełmiński – Browar Chełmiński
  19. Złote Lwy – Browar Amber
  20. Bojan Tradycyjne – Browar Bojanowo
  21. Niechanowo Lager – Browar Niechanowo
  22. Poznańskie Jasne Pełne – Nowy Browar Poznań
  23. PRL Jasne – Kultowy Browar Staropolski
  24. Zduńskie Polski Lager – Kultowy Browar Staropolski
  25. Pomorskie Chmielne – Kultowy Browar Staropolski
  26. Staropolskie Dworskie – Kultowy Browar Staropolski
  27. Kultowe Jasne – Kultowy Browar Staropolski
  28. Bionus Jasne – Kultowy Browar Staropolski
  29. Bestbir Męski Lager – Kultowy Browar Staropolski
  30. Kultowe Bez glutenu – Kultowy Browar Staropolski
  31. Tenczynek Lager – Browar Tenczynek
  32. Mikołajki Lager – Browar Mikołajki

Kategoria 4 – Piwa jasne w stylu Marcowe o ekstrakcie 13-16 Blg.

  1. Kormoran Złoty – Browar Kormoran
  2. Marcowe – Browar Warszawski
  3. Jagiełło Marcowe – Browar Jagiełło
  4. Jagiełło Viena Lager – Browar Jagiełło
  5. Gazda – Trzy Korony Browar Nowosądecki
  6. Marzen – Brofaktura
  7. Bojan Toporek – Browar Bojanowo
  8. Bursztynowy Lager – Nowy Browar Gdański
  9. Marcowe Mamry – Browar Mikołajki

Kategoria 5 – Piwa w stylu Koźlak o ekstrakcie powyżej 16 Blg.

  1. Irlandzkie Bock – Krajan Browary Kujawsko-Pomorskie
  2. Kicarz – Trzy Korony Browar Nowosądecki
  3. Kaduk – Trzy Korony Browar Nowosądecki
  4. Perła Koźlak – Perła Browary Lubelskie
  5. Traditional Bock – Brofaktura
  6. Mai Bock – Brofaktura
  7. Koźlak Hircum Gedanum – Brovarnia Gdańsk
  8. Koźlak Staropolski – Kultowy Browar Staropolski
  9. Staropolskie Koźlak – Kultowy Browar Staropolski
  10. Bourbon Bock – Browar Recraft
  11. Rauch Bock – Browar Recraft
  12. Tenczynek Koźlak – Browar Tenczynek

Kategoria 6 – Piwa ciemne o ekstrakcie do 18 Blg.

  1. Kormoran Ciemny – Browar Kormoran
  2. Irish Beer – Browar Kormoran
  3. Trybunał Ciemne – Browar Piotrków
  4. Ciemny Lager – Browar Warszawski
  5. Lubuski Celtyk – Browar Witnica
  6. Magnus Królewski – Browar Jagiełło
  7. Magnus Klasyczny – Browar Jagiełło
  8. Nałęczowskie Ciemne – Browar Jagiełło
  9. Irlandzkie ciemne – Krajan Browary Kujawsko–Pomorskie
  10. Książęce Czerwony Lager – Kompania Piwowarska
  11. Książęce Ciemne Łagodne – Kompania Piwowarska
  12. Upir – Trzy Korony Browar Nowosądecki
  13. Kicarz – Trzy Korony Browar Nowosądecki
  14. Northern German Altbier – Brofaktura
  15. Szumne – Brofaktura
  16. Briard Brown Ale – Browar Złoty Pies
  17. Dunkelweizen – Browar Złoty Pies
  18. Bojan Muscovado – Browar Bojanowo
  19. Poznańskie Ciemny Lager – Nowy Browar Poznań
  20. Zduńskie Ciemne – Kultowy Browar Staropolski
  21. PRL Ciemne – Kultowy Browar Staropolski
  22. Kultowe Karmelowe – Kultowy Browar Staropolski
  23. Rodowite Karmelowe – Kultowy Browar Staropolski
  24. Joe Hops Monachijskie – Kultowy Browar Staropolski
  25. Gdańskie Ciemne – Nowy Browar Gdański

Kategoria 7 – Piwa ciemne w stylu Porter Bałtycki o ekstrakcie powyżej 18 Blg.

  1. Porter Warmiński – Browar Kormoran
  2. Porter Warmiński z wiśnią – Browar Kormoran
  3. Trybunał Porter – Browar Piotrków
  4. Komes Porter Bałtycki – Browar Fortuna
  5. Komes Porter Płatki Dębowe – Browar Fortuna
  6. Lubuski Porter – Browar Witnica
  7. Black Boss – Browar Witnica
  8. Bractwo Kurkowe Porter – Krajan Browary Kujawsko – Pomorskie
  9. Książęce Porter – Kompania Piwowarska
  10. Perła Porter Bałtycki – Perła Browary Lubelskie
  11. Baltic Porter – Brofaktura
  12. Warmia Porter – Browar Warmia
  13. Imperial Baltic Porter – Browar Górniczo-Hutniczy
  14. Okocim Mistrzowski Porter – Carlsberg Polska
  15. Porter – Browar Złoty Pies
  16. Grand Imperial Porter – Browar Amber
  17. Bojan Porter – Browar Bojanowo
  18. Porter 180 – Kultowy Browar Staropolski
  19. Porter Bałtycki – Kultowy Browar Staropolski
  20. Cherry Porter – Kultowy Browar Staropolski
  21. Irish Porter – Kultowy Browar Staropolski
  22. Rum Porter – Kultowy Browar Staropolski
  23. Tenczynek Porter – Browar Tenczynek
  24. Porter Bałtycki – Browar Port Gdynia

Kategoria 8 – Piwa ciemne w stylu Porter Angielski/Brown Porter o ekstrakcie 10–13 Blg.

brak

Kategoria 9 – Napoje na bazie piwa typu Radler/Shandy o zawartości alkoholu do 2,0% obj.

  1. Radler Gorzka Pomarańcza – Browar Kormoran
  2. Lubuskie Bezalkoholowe Mango – Browar Witnica
  3. Primator Rybiz – Pivovar Primator
  4. Primator Yuzu – Pivovar Primator

Kategoria 10 Piwa smakowe i aromatyzowane.

  1. Passion For Guava – Browar Rockmill
  2. Wiśnia w Piwie – Browar Kormoran
  3. Śliwka w Piwie – Browar Kormoran
  4. Miodne – Browar Kormoran
  5. Piwo miodowe z maliną – Browar Jabłonowo
  6. Piwo miodowe z pigwowcem – Browar Jabłonowo
  7. Piwo na miodzie wielokwiatowym z imbirem – Browar Jabłonowo
  8. Piwo czarne na miodzie – Browar Jabłonowo
  9. Fortuna Czarne – Browar Fortuna
  10. Fortuna Mirabelka – Browar Fortuna
  11. Fortuna Kwaśna Pigwa – Browar Fortuna
  12. Lubuskie Miodowe Jasne – Browar Witnica
  13. Lubuskie Miodowe Ciemne – Browar Witnica
  14. Lubuskie Wiśniowe – Browar Witnica
  15. Lubuskie Malinowe – Browar Witnica
  16. Lubuskie Jagodowe – Browar Witnica
  17. Lubuskie Tequila – Browar Witnica
  18. Lubuskie Truskawkowe – Browar Witnica
  19. Lubuskie Imbirowe – Browar Witnica
  20. Lubuskie Aloesowe – Browar Witnica
  21. Lubuskie Zielone – Browar Witnica
  22. Lubuskie Czekoladowe – Browar Witnica
  23. Magnus Żurawinowy – Browar Jagiełło
  24. Magnus Czekoladowy – Browar Jagiełło
  25. Magnus Toffee – Browar Jagiełło
  26. Magnus Śliwkowy – Browar Jagiełło
  27. Magnus Wiśniowy – Browar Jagiełło
  28. Jagiełło Miodowe – Browar Jagiełło
  29. Kujawianka Pomarańczowa – Krajan Browary Kujawsko–Pomorskie
  30. Piwo Lawendowe – Chmiele Nałęczowskie
  31. Garage Hard Lemon – Carlsberg Polska
  32. Amber Czarny bez – Browar Amber
  33. Bojan Ciacho – Browar Bojanowo
  34. Bojan Mango – Browar Bojanowo
  35. Bojan Marakuja – Browar Bojanowo
  36. Bojan Miodowe – Browar Bojanowo
  37. Bojan Malinowe – Browar Bojanowo
  38. Bojan Kokosowe – Browar Bojanowo
  39. Bojan Pistacja – Browar Bojanowo
  40. Bojan Truskawka – Browar Bojanowo
  41. Bojan Pinacolada – Browar Bojanowo
  42. Niechanowo Malinowe – Browar Niechanowo
  43. Bestbir Ananas – Kultowy Browar Staropolski
  44. Bestbir Imbir z miodem – Kultowy Browar Staropolski
  45. Bestbir Czekolada z pomarańczą – Kultowy Browar Staropolski
  46. Bestbir Malina-Pigwa – Kultowy Browar Staropolski
  47. Bestbir Letnia Śliwka – Kultowy Browar Staropolski
  48. Bestbir Męski Rum – Kultowy Browar Staropolski
  49. Bestbir Pieczone Jabłko – Kultowy Browar Staropolski
  50. Bestbir Imbir z miodem – Kultowy Browar Staropolski
  51. Bestbir Miód-Malina – Kultowy Browar Staropolski
  52. Bestbir Miód-Cytryna – Kultowy Browar Staropolski
  53. Bestbir Pacific Mango – Kultowy Browar Staropolski
  54. Bestbir Pacific Grejpfrut – Kultowy Browar Staropolski
  55. Bestbir Pacific Brzoskwinia – Kultowy Browar Staropolski
  56. Bestbir Pacific Cytryna – Kultowy Browar Staropolski
  57. Rodowite Miód-Malina – Kultowy Browar Staropolski
  58. Kultowe Bez glutenu Malinowe – Kultowy Browar Staropolski
  59. Anstadt Miodowy – Kultowy Browar Staropolski
  60. Złoty Ul Ałtajski – Kultowy Browar Staropolski
  61. Złoty Ul 3 miody – Kultowy Browar Staropolski
  62. Złoty Ul potrójnie gryczany – Kultowy Browar Staropolski
  63. Pomorskie Miodowe – Kultowy Browar Staropolski
  64. Staropolskie Miodowe – Kultowy Browar Staropolski
  65. Kultowe Bez glutenu Miodowe – Kultowy Browar Staropolski
  66. Tenczynek Malinowe – Browar Tenczynek
  67. Tenczynek Marakuja – Browar Tenczynek
  68. Czaj Apacza – Browar Dziki Wschód

Kategoria 11 – Piwa w stylu Fruit Ale.

  1. 1na100 Pigwowiec i Miód – Browar Kormoran
  2. Milkshake IPA – Browar Warszawski
  3. Książęce Cherry Ale – Kompania Piwowarska
  4. Światła Taorminy – Browar Trzy Korony JSJ
  5. Pastry Sour Ale Mango & Marakuja – Brofaktura
  6. Berliner Weisse Nektarynka & Calamansi – Brofaktura
  7. Peach Sour Witbier – Brofaktura
  8. Shiz Tsu Sour Ale – Browar Złoty Pies
  9. Tropical – Browar Recraft

Kategoria 12 – Piwa białe w stylu Witbier o ekstrakcie 11-12,5 Blg.

  1. Kormoran Witbier – Browar Kormoran
  2. Pszeniczne – Browar Górniczo-Hutniczy
  3. Miłosław Witbier Bezalkoholowy – Browar Fortuna
  4. Carte Blanche – Brofaktura
  5. Niechanowo Witbier – Browar Niechanowo
  6. Joe Hops Witbier – Kultowy Browar Staropolski
  7. Witbier – Browar Port Gdynia

Kategoria 13 – Piwa pszeniczne jasne w niemieckim stylu Hefeweizen o ekstrakcie 11-14 Blg.

  1. Pszeniczne – Browar Warszawski
  2. Lubuskie Pszeniczne – Browar Witnica
  3. Piwo Pszeniczne – Chmiele Nałęczowskie
  4. Krasa – Trzy Korony Browar Nowosądecki
  5. Rozkoszne – Brofaktura
  6. Pszeniczne – Brovarnia Gdańsk
  7. Warmia Pszeniczne – Browar Warmia
  8. Pszeniczne – Browar Górniczo-Hutniczy
  9. Major Pszeniczne – Ułan Browar
  10. Okocim Klasyczne Pszeniczne – Carlsberg Polska
  11. Pszeniczniak Chełmiński – Browar Chełmiński
  12. Golden Weizen – Browar Złoty Pies
  13. Pszeniczniak – Browar Amber
  14. Bojan Pszeniczne – Browar Bojanowo
  15. Niechanowo Pszeniczne – Browar Niechanowo
  16. Primator Weizen – Pivovar Primator
  17. Poznańskie Pszeniczne – Nowy Browar Poznań
  18. Staropolskie Pszenne – Kultowy Browar Staropolski
  19. Pszenica Staropolska – Kultowy Browar Staropolski
  20. Pszeniczne – Nowy Browar Gdański
  21. Banany na rauszu – Browar Recraft
  22. Tenczynek Pszeniczne – Browar Tenczynek
  23. Weizen – Browar Port Gdynia

Kategoria 14 – Piwa pszeniczne w amerykańskim stylu American Wheat o ekstrakcie 10-14 Blg.

  1. Sędek – Trzy Korony Browar Nowosądecki
  2. This is Mlecyk! – Brofaktura
  3. Joe Hops Pacific Wheat – Kultowy Browar Staropolski
  4. Bionus Pacific Wheat – Kultowy Browar Staropolski
  5. Sorry Winnetou – Browar Dziki Wschód
  6. Zemsta Raszpli – Browar Mikołajki

Kategoria 15 – Piwa w stylu Bitter, English IPA, American IPA, NZ IPA.

  1. Bitter Routine – Browar Rockmill
  2. Vaccinator – Browar Rockmill
  3. Kormoran AIPA – Browar Kormoran
  4. Westcoast IPA – Browar Warszawski
  5. Lubuskie IPA – Browar Witnica
  6. Sędek – Trzy Korony Browar Nowosądecki
  7. Piaski Nevady AIPA – Browar Trzy Korony JSJ
  8. Cold IPA – Brofaktura
  9. Wheat IPA – Brofaktura
  10. Oat Cream Hazy – Brofaktura
  11. American IPA – Browar Warmia
  12. IPA Chełmińska – Browar Chełmiński
  13. Bulterier Session IPA – Browar Złoty Pies
  14. Pitbull IPA – Browar Złoty Pies
  15. Amber IPA – Browar Amber
  16. Bojan AIPA – Browar Bojanowo
  17. Bojan Triple IPA – Browar Bojanowo
  18. Niechanowo IPA Ryżowa – Browar Niechanowo
  19. AIPA Królowa Kier – Browar Niechanowo
  20. Joe Hops English IPA – Kultowy Browar Staropolski
  21. Hazy IPA – Browar Recraft
  22. Zemsta Irokeza – Browar Dziki Wschód
  23. Źdźbło Kłoboya – Browar Mikołajki

Kategoria 16 – Piwa w stylu American Pale Ale, Summer Ale, Golden Ale.

  1. Maverick – Browar Rockmill
  2. Inside/Outside – Browar Rockmill
  3. Kormoran APA – Browar Kormoran
  4. Kormoran ALE – Browar Kormoran
  5. American Pale Ale – Browar Warszawski
  6. Książęce IPA – Kompania Piwowarska
  7. Sędek – Trzy Korony Browar Nowosądecki
  8. Summer ALE – Brofaktura
  9. Polish Hazy Pale Ale – Brofaktura
  10. American Weizen – Browar Warmia
  11. Blond Ale – Browar Górniczo-Hutniczy
  12. Chorąży New England IPA – Ułan Browar
  13. APA Chełmińska – Browar Chełmiński
  14. Amber APA – Browar Amber
  15. Bojan x Hino Brewing Hikiyama – Browar Bojanowo
  16. Bojan APA – Browar Bojanowo
  17. Niechanowo APA – Browar Niechanowo
  18. Primator APA – Pivovar Primator
  19. Poznańskie APA – Nowy Browar Poznań
  20. APA – Kultowy Browar Staropolski
  21. Rodowite APA – Kultowy Browar Staropolski
  22. Bionus APA – Kultowy Browar Staropolski
  23. MC Farmer – Browar Recraft
  24. Doctor Brew Summer Ale – Browar Tenczynek
  25. Stynkowy Ogier – Browar Mikołajki
  26. Ichiban – Browar Port Gdynia

Kategoria 17 – Piwa w stylu Barleywine o ekstrakcie 20-30 Blg.

  1. Merry Cranberry – Browar Rockmill
  2. Komes Barley Wine – Browar Fortuna
  3. Barley Dessert – Browar Amber
  4. Majordoomus – Browar Port Gdynia

Kategoria 18 – Piwa w stylu Stout o ekstrakcie 9,5-18 Blg.

  1. Milkstout – Browar Warszawski
  2. Black Jack – Brofaktura
  3. Foreign Extra Stout – Brofaktura
  4. Irish Stout – Browar Warmia
  5. Milk Stout Chełmiński – Browar Chełmiński
  6. Primator Stout – Pivovar Primator
  7. Joe Hops Whisky Stout – Kultowy Browar Staropolski
  8. Joe Hops Coffe Stout – Kultowy Browar Staropolski

Kategoria 19 – Piwa w stylu Imperial Stout o ekstrakcie o powyżej 18 Blg.

  1. Black Noble – Browar Rockmill
  2. 2nd Anniversary – Browar Rockmill
  3. Komes Russian Imperial Stout – Browar Fortuna
  4. Imperial Vanilla Coffee Milk Stout Burbon BA – Brofaktura
  5. Russian Imperial Stout Chełmiński – Browar Chełmiński
  6. RIS – Kultowy Browar Staropolski
  7. Black Curris – Browar Recraft
  8. RIS 24 – Browar Recraft
  9. Tenczynek RIS – Browar Tenczynek

Kategoria 20 – Piwa bezalkoholowe w stylu Pils/Lager o zawartości alkoholu 0,0% obj.

  1. Łomża 0% – Browar Van Pur
  2. Tyskie Zero – Kompania Piwowarska
  3. Okocim Bezalkoholowe – Carlsberg Polska
  4. Zatecky Bezalkoholowe – Carlsberg Polska

Kategoria 21 – Piwa bezalkoholowe aromatyzowane lub z dodatkami o zawartości alkoholu 0,0% obj

  1. Miłosław Bezalkoholowe IPA – Browar Fortuna
  2. Szeregowy Bezalkoholowy – Ułan Browar
  3. Karmi Mrożona Kawa – Carlsberg Polska
  4. Okocim Radler 0,0 Mango Marakuja – Carlsberg Polska
  5. Okocim Radler 0,0 Ciemna Wiśnia – Carlsberg Polska
  6. Okocim Radler 0,0 Pomarańcza Sycylijska z Limonką – Carlsberg Polska
  7. Lazy Panda Mango Miód – Browar Bojanowo
  8. Lazy Panda Malina Liczi – Browar Bojanowo
  9. Lazy Panda Pinacolada – Browar Bojanowo
  10. Lazy Panda Marakuja – Browar Bojanowo

Najlepsze piwo z polskimi odmianami chmielu

  1. Feels Like Pils – Bowar Rockmill (Iunga, Sybilla)
  2. Łomża Jasne – Browar Van Pur (Marynka, Lubelski, Sybilla)
  3. Kormoran ALE – Browar Kormoran (Cascade PL)
  4. Trybunał Export – Browar Piotrków (Marynka, Sybilla, Lubelski)
  5. Grodziskie – Browar Warszawski (Tomyski)
  6. Lubuskie Jasne – Browar Witnica (Lubelski, Perle, Sybilla)
  7. Jagiełło Chmielak – Browar Jagiełło (Marynka, Sybilla)
  8. Kujawskie Jasne – Krajan Browary Kujawsko–Pomorskie (Marynka, Perle)
  9. Jasne Goryczkowe – Chmiele Nałęczowskie (Sybilla, Lubelski, Magnum)
  10. Kupieckie – Brofaktura (Lubelski, Iunga)
  11. Złoto Brovarni – Brovarnia Gdańsk (Iunga, Sybilla, Lubelski, Marynka)
  12. Pszeniczne – Browar Górniczo-Hutniczy (Magnum, Magnat, Marynka, Lubelski)
  13. Kapral Pils – Ułan Browar (Tomyski)
  14. Pils Chełmiński – Browar Chełmiński (Marynka, Izabella)
  15. Amber Pils Chmielowy – Browar Amber (Puławski, Marynka, Lubelski)
  16. Niechanowo Lager – Browar Niechanowo (Marynka, Lubelski)
  17. Poznańskie Jasne Pełne – Nowy Browar Poznań (Marynka, Lubelski)
  18. PRL Polski Chmiel – Kultowy Browar Staropolski (Puławski, Oktawia, Sybilla)
  19. Polish Hazy IPA – Browar Recraft (Książęcy, Zula)
  20. Tenczynek Lager – Browar Tenczynek (Marynka, Lubelski)
  21. Ty, jeden mecz mi nie wszedł – Browar Dziki Wschód (Marynka, Sybilla, Puławski)
  22. Stynkowy Ogier – Browar Mikołajki (Magnat, Puławski, Izabella)

Swoje piwa do konkursu zgłosiło 36 browarów z Polski i Czech

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś/aś – zachęcam do polubienia mojego profilu na Facebooku:

  Polub Chmielnik Jakubowy na Facebooku

Reklama