Wstyd się przyznać, ale… tydzień temu zapomniałem o Przeglądzie Piwnych Wydarzeń Tygodnia. A przypomniałem sobie o tym… wczoraj ;). Różnego rodzaju wydarzenia dość mocno się u mnie nawarstwiły i jakoś tak wyszło. Tym bardziej szkoda, że w ubiegłym tygodniu w Szczecinie działo się wyjątkowo sporo. Dziś tym razem udało mi się wyrobić na czas. Dajcie znać w komentarzach, na które z poniższych wydarzeń się wybieracie :). 

Jeśli zauważycie, że nie wspomniałem o jakiejś imprezie w Waszej okolicy (lub której jesteście organizatorami), to dajcie mi proszę znać na email [email protected] lub w komentarzach tu na blogu. Przypominam, że na bieżąco wszystkie wydarzenia zamieszczam w prowadzonym przez siebie tu na blogu kalendarzu. Gorąco zachęcam do korzystania z niego :).

Reklama

Dolnośląskie

Złota polska jesienna kolaboracja. Warzymy z Pintą pierwsze piwo dyniowe z chlebem. To będzie ART#13 Pumpkin and Bread Ale! Dynia typu Hokkaido zostanie pocięta razem ze skórką, wydrylowana i upieczona z brązowym cukrem – dla nadania niepowtarzalnego aromatu. Wszystko zostanie zmiksowane i podzielone na 3 części – dwie z nich trafią do kotła zaciernego podczas warzenia, natomiast trzecia część będzie dodania nowatorsko – w czasie leżakowania piwa, dla zintensyfikowania jego dyniowego charakteru.

Chcemy odświeżyć piwo dyniowe – będzie z dodatkiem czerstwego pieczywa. Specjalna mieszanka rzemieślniczych wypieków Conceptu Stu Mostów – chleba pszennego, żytniego oraz piwnych precli. Zbieramy i suszymy je od dłuższego czasu. Nadadzą niepowtarzalny, zbożowo-chlebowy smak. Wszystko uwieńczą prawdziwie jesienne, rozgrzewające przyprawy – cynamon, imbir, ziele angielskie oraz gałka muszkatołowa. Już nie możemy doczekać się efektów. A Wy?

Warzymy w środę. Zapraszamy do Browaru. Planujemy coś co powoli staje się tradycją – kranoprzęjcie! Informacja jakie piwa podepniemy tego wieczora już niebawem. Pewne jest Meet the Brewers ok. 19:00. Zapraszamy na Długosza! (źródło: Facebook)

6-8 października zapraszamy do Arsenału Miejskiego we Wrocławiu, na Oktoberfest Alternative – trzy dni obcowania ze złotym kraftowym napojem, w doborowym towarzystwie i przy pozytywnych rytmach. Oktoberfest Alternative to historyczne wydarzenie nawiązujące do tradycji organizowanego we Wrocławiu od przełomu XIX i XX wieku monachijskiego święta piwa. Podczas wydarzenia, poleją się najlepsze kraftowe piwa dolnośląskie i nie tylko. Rozbrzmiewać będzie muzyka w klimacie lat dwudziestych XX wieku. Nie zabraknie pysznego jedzenia i świetnej atmosfery! (źródło: Facebook)

Łódzkie

Jak smakuje detal? Tego dowiemy się już w czwartek wieczorem na oficjalnej premierze piwa uwarzonego przez Browar Piwoteka specjalnie na #detalfest! Możemy zdradzić, że będzie to braggot saison, a co to dokładnie oznacza – ustalimy wspólnie na barze 😉

21.00 – Pub Piwoteka Narodowa

Piwo będzie do kupienia również w Sklep Piwoteka, dla tych którzy będą chcieli brać je na wynos i obdarowywać znajomych 🙂 (źródło: Facebook)

 

Mazowieckie

Jeżeli chcesz wziąć udział w degustacji i potwierdzasz przeczytanie i zaakceptowanie regulaminu imprezy (znajdziesz go poniżej), to wypełnij formularz który znajduję się pod adresem: https://goo.gl/forms/GePRQHUI8ZImbavh1

Pamiętajcie – mamy 70 miejsc na bezpłatną degustację. Karty do głosowania otrzymacie podczas serwowania piwa.

W jedenastej bitwie zmierzą się:
Piotr Kleczyński,
Dominik Połeć
i Bartosz Gromadka.

Hopless IPA [14-16 blg] Odpowiednik American IPA uwarzony bez użycia chmielu na aromat. Dozwolony jest tylko chmiel na goryczkę. Typowe dla AIPA aromaty owoców tropikalnych, cytrusów i żywic muszą pochodzić z użycia innych dodatków takich jak np. zioła, przyprawy, skórki cytrusów, owoce czy drewno.

To wszystko już we wtorek – 3 października,
Craft Beer Muranów
ul. gen. Andersa 23.
Starujemy o godzinie 19:00.
Degustacja zakończy się o 20:30.
Wyniki ogłosimy o 21:00.

Pamiętajcie – degustacja jest darmowa.

ORGANIZATORZY: Warszawska Akcja WarzelnaPolskie Stowarzyszenie Piwowarów Domowych.
PATRON MEDIALNY: Polskie Minibrowary.
PARTNERZY: Craft Beer MuranówDrukMaxMalteurop PolskaHopium.

REGULAMIN DLA DEGUSTATORÓW WARSZAWSKICH BITEW PIWNYCH

1. Organizatorem Warszawskich Bitew Piwnych jest Polskie Stowarzyszenie Piwowarów Domowych oraz Warszawska Akcja Warzelna.
2. Na Warszawskie Bitwy Piwne składają się pojedyncze Imprezy na których Degustatorzy dokonują konsumenckiego wyboru najlepszego piwa.
3. Degustatorem Warszawskich Bitew Piwnych może być osoba fizyczna która dokonała wcześniejszej rejestracji i zadeklarowała chęć uczestnictwa w danej Imprezie w tym charakterze.
4. Bycie degustatorem jest nieodpłatne i nie wiąże się z wynagrodzeniem.
5. Degustator na Imprezie otrzyma 3 próbki piwa przygotowanego domowym sposobem w określonym przez Organizatora stylu.
6. Degustator zobowiązany jest do wyboru najlepszego według siebie piwa i oddanie na niego głosu na otrzymanej karcie głosowania.
7. Degustator wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez Organizatora w zakresie niezbędnym dla przeprowadzenia Imprezy.
8. Degustator wyraża zgodę na utrwalanie jego wizerunku i przyznaje prawo Organizatorowi i jego Partnerom do posługiwania się nim w celu relacjonowania Imprezy lub całej akcji.
degustacja zakończy się o 20:30 wyniki głosowania będą ogłoszone o 21:00. (źródło: Facebook)

Podlaskie

2 dni wspaniałej zabawy w niesamowitej atmosferze.

Kiedy: 06-07 października;
Piątek: 15.00 do 24.00;
Sobota: 12.00 do 23.00.
Gdzie: Białystok,Stadion Miejski,ul Słoneczna 1, strefa VIP.

Wstęp 10 zł.

Zabierz najbliższych i rozsmakuj się w świecie piwa! (źródło: Facebook)

Pomorskie

Jak co roku w miesiącu październiku ostatnią imprezą w naszym ogrodzie jest Oktoberfest.
W tym roku współgospodarzem jest już po raz drugi rzemieślniczy Browar Czarna Owca ze Semlina pana Tomasza Starczewskiego.
Dodatkowo browar zaplanował na ten dzień premierę swojego nowego piwa Porter Noster – czyli portera bałtyckiego.
Całość umili występ lokalnego zespołu Jamertal. poniżej przybliżymy go tym którzy jeszcze nie znają.

Wstęp wolny, jeśli chcecie Państwo miejsce przy stoliku obowiązuje płatna rezerwacja. 10zł/osoba oczywiscie do odliczenia w rachunku.

Początki działalności grupy JAMERTAL to rok 2014. Zespół powstał pod nazwą DRIVE z inspiracji dwóch gitarzystów – Krzysztofa Paula oraz Michała 'Wierzby’ Saidowskiego. Dynamiczne klimaty rockowe wymagały pozyskania do współpracy świetnej sekcji rytmicznej, którą uzupełnili Grzegorz Lewandowski (perkusja) oraz Darek Śleszyński (bas).

Pierwsze występy zespołu zostały osadzone w klimacie 'coverowym’, równolegle zespół prowadził prace nad materiałem autorskim. W połowie roku 2014 grupa po raz pierwszy prezentuje trzy własne kompozycje, a jesienią rejestruje w studiu pierwszy całkowicie autorski album 'Perspektywa Zmian’.
Początek 2015 roku to okres istotnych zmian w działalności pomorskiej formacji, mających na celu wypracowanie unikalnego brzmienia nowych kompozycji. Następują również zmiany personalne, nowym perkusistą grupy zostaje Adam Golicki.
Decyzja o zmianie nazwy na JAMERTAL pojawiła się w dniu kiedy grupa brała udział w sesji zdjęciowej do nowego materiału muzycznego nad leśnym jeziorem JAMERTAL w okolicach Starogardu Gdańskiego.
JAMERTAL nazywany przez mieszkańców Kociewia Doliną Jęków, to miejsce, które pisane jest tragicznymi losami opisanymi w legendach, historii oraz sztuce. Każdą z tych historii łączy jednak wspólny mianownik …. zwycięstwo … dobra nad złem, uczciwości nad bezprawiem, bohaterstwa nad tchórzostwem. Wszystkie te stany ludzkiego bytu opisujemy w naszych utworach.
JAMERTAL określa swoją muzykę jako gatunek ROCK AND FUSION, jest to pełna energii podróż poprzez różne światy muzyki rockowej. Odnajdziemy tutaj osadzone w przestrzeni brzmienia heavy, grunge oraz odcienie bluesa. (źródło: Facebook)

Piwni maratończycy na start!
Po długiej przerwie, mamy dla Was dwie dobre wiadomości. Pierwsza jest taka, że kolejna edycja Chmielatonu(4) odbędzie się u progu złotej jesieni, kiedy to wszyscy z nas zaczynają tęsknić za, dawniej lub mniej, minionym urlopem, błogim wypoczynkiem i piękną pogodą… a cóż może być lepszego na przełamanie jesiennej chandry jak nie troszkę sportu oraz doborowe towarzystwo w scenerii trójmiejskich pubów. 
Druga wiadomość dotyczy całkiem nowych uczestników imprezy jakimi będą Dwa wspaniałe lokale gdzie po ciężkich odcinkach specjalnych będziecie mogli posilić się zacną strawą i zaplanować dalszy przebieg trasy lub zjazd do portu macierzystego.
Ponadto jest jeszcze ta Trzecia z wiadomości…. ,,Zima idzie…” ;), A tak na serio:…
Ci, którzy przeszli poprzednie trasy Chmielatonu oraz ci, którzy na starcie staną po raz pierwszy, powinni szykować dobre buty i zacząć trenować głowę, by była mocna w pierwszy pełnowymiarowy weekend października. Od 6 do 7 Października, Gdańsk opanuje bowiem Chmielaton vol. 4, najlepsza trójmiejska impreza piwna. Chmielaton, czyli maraton piwny, to szansa posmakowania najlepszych polskich i zagranicznych piw, poznania kultury piwnej i tajników browarnictwa domowego. To również okazja do zaliczenia obowiązkowych punktów na piwnej mapie miasta. W tej edycji na pewno nie zabraknie Spektakularnych Powrotów, Zaskakujących Debiutami oraz Dobrej Formy znanych i lubianych na piwnej mapie naszego pięknego miasta.
Impreza zaczyna się w piątek 6 października, kiedy to każdy z nas stanie na starcie w jednym z wybranych przez siebie lokali, gdzie czekać na niego będzie karta startowa. Każdy Chmielatonowicz odbierze tam, kartę do zbierania pieczątek i zaczyna doświadczać pierwszej ambrozji jaką wybierze spośród wyznaczonych w wybranym przez niego starcie. Następnie rusza na trasę gdzie w ,,punkcie kontrolnym”, czyli mówiąc po ludzku w kolejnym lokalu lub Pit-stopie kompletuje kolejne. Do zdobycia jest osiem pieczątek ( bo tyla macek w tym roku ma nasz ,,KRA(N)KEN” )– jedna za każde piwo w kolejnym pubie. Wystarczy nabyć i skonsumować małe (najtwardsi mogą duże) piwo w promocyjnej cenie w każdym lokalu na trasie maratonu, i dopilnować, aby barman podbił kartę w stosownym miejscu. Jak wspomniane było na wstępie w tym roku zorganizowaliśmy dla was dwa specjalne punkty PIT-STOP za odwiedzenie których również otrzymamy pieczątkę, punkty te wydawać będą pieczątki analogicznie do pubów z tą różnicą iż zamiast piwa pokrzepią nas pysznym jedzeniem.
Za zaliczenie wszystkich przystanków Chmielatonu, uczestnik dostaje KARTĘ MULTIPUBOWĄ, uprawniającą do 10% (lub 1pln) zniżki na piwo z beczki w każdym lokalu biorącym udział w Chmielatonie. Dodatkowo każdy, kto poza zebraniem wszystkich pieczątek z Pubów, zbierze też dwie pieczątki z Pit-stopów otrzyma w jednym z nich ZŁOTĄ KARTĘ CHMIELATONU uprawniającą ( poza zniżkami w pubach ), dodatkowo do zniżki 15% przez kwartał na jedzenie w Pit-stopach Chmielatonu. W zbliżającej się edycji Chmielatonu udział biorą:
107
Cafe Absinthe
Cathead
Degustatornia
Fusy i Miętusy
Jopengasse
Labeerynt
Loft
oraz jako nieocenione wsparcie:
Kult Kebab
SurfBurger.
Kolejność odwiedzania lokali i zbierania pieczątek – dowolna. Zabawę kończymy w nocy z soboty 7 Października na niedzielę 8 Października. A potem… świętujemy! (źródło: Facebook)

Śląskie

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa na kultowe już ODBICIE BECZKI w naszym Minibrowarze Majer. 
DUBBEL. Jest to mocne piwo w stylu belgijskim, o zawartości alkoholu 7%. Piwo o ciemnobursztynowym kolorze, w smaku dominują suszone owoce, delikatne nuty czekoladowe. Alkohol i chmielowość bardzo delikatnie lub w ogóle niewyczuwalna. 
Całość poprowadzi nasz piwowar Karol Kościelniak, który opowie nam nieco więcej ciekawostek i zaprosi do degustacji.
Widzimy się we wtorek 3 października o godzinie 19.oo
Konieczna wcześniejsza rezerwacja miejsc
32 747 77 77 (źródło: Facebook)

Aktualizacja: 2 października 2017, godz. 22:22:31

Reklama