Wpis miał pojawić się już wczoraj, jednak z różnych względów nie udało mi się to. W najbliższym czasie zapowiada się jednak, że będę miał znacznie więcej czasu na blogowanie, co może wyjdzie mi na dobre ;). Zobaczymy. Tymczasem zapraszam Was do przejrzenia aktualnego Przeglądu Piwnych Wydarzeń Tygodnia.

Jeśli zauważycie, że nie wspomniałem o jakiejś imprezie w Waszej okolicy (lub której jesteście organizatorami), to dajcie mi proszę znać na email [email protected] lub w komentarzach tu na blogu. Przypominam, że na bieżąco wszystkie wydarzenia zamieszczam w prowadzonym przez siebie tu na blogu kalendarzu. Gorąco zachęcam do korzystania z niego :).

Reklama

Dolnośląskie

Warzymy na Długosza, a potem bawimy się w Szynkarni. Zapraszamy na duże kranoprzejęcie – Jopen i Browar Stu Mostów w Szynkarni. Czwartek, 16/11.

W ramach Piwnego Mostu naszymi gośćmi będą piwowarzy Jaap Litjens i Daniel van der Slikke, który warzył z nami Polished Black Gold. Przyjeżdża również Erwin Klijn, który gościł u nas już wielokrotnie, m.in. na Wrocławskim Festiwalu Dobrego Piwa. Wspólne warzenie planujemy na wtorek i środę, 14-15/11. Nie planujemy oficjalnego spotkania z piwowarami, ale serdecznie zapraszamy by nam kibicować, popatrzeć, przybić piątkę. Będziemy szukali możliwości by porozmawiać. (źródło: Facebook)

Złota polska jesień i premiera ART#13 Pumpkin and Bread Ale! Wspólne dzieło piwowarów Browaru Stu Mostów i Browaru PINTA. Zapraszamy na pierwszy łyk podczas Poznańskich Targów Piwnych 16- 18.11 – na stoisku obu browarów (obok siebie), od 16:00. Tego samego dnia piwo dostępne będzie w Krakowie w Viva la PINTA oraz w pubie Browaru Stu Mostów we WRCLW.

To pierwsze piwo dyniowe z chlebem. Dynia typu Hokkaido pocięta razem ze skórką, wydrylowana i upieczona z brązowym cukrem – dla nadania niepowtarzalnego aromatu. Wszystko zmiksowane i podzielone na 3 części – dwie z nich użyte podczas warzenia, trzecia część dodana nowatorsko – w czasie leżakowania piwa. Zintensyfikowała jego dyniowy charakter. Mieszanka rzemieślniczych wypieków powstała w Concept Stu Mostów. Piwne precle, bułki, chleby, pszenne i żytnie. Nadały zbożowo-chlebowego smaku. Dzieło uwieczniły prawdziwie jesienne, rozgrzewające przyprawy – cynamon, świeżo starty imbir, ziele angielskie oraz gałka muszkatołowa. (źródło: Facebook)

Bardzo się cieszymy, że będziemy mieli okazję gościć Was kolejny raz na kursie sensorycznym w oparciu o zestaw aromatów FlavorActiV. Kurs będzie podzielony na dwa spotkania po 4 godziny, w sobotę 18 listopada oraz w niedzielę 19 listopada 2017 roku w godzinach 10:00 – 14:00. Jeśli będzie potrzeba to niedzielne spotkanie może potrwać nieco dłużej. Gościć będziemy w salach Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu który jest współorganizatorem tego wydarzenia. Kurs poprowadzi certyfikowany sędzia PSPD, członek Komisji Szkoleniowej PSPD i prezes Polskie Stowarzyszenie Piwowarów Domowych w latach 2013-2016 Krzysztof Lechowski.
Kurs jest odpłatny, a kwota jest zależna od statusu członka PSPD. Dla członków PSPD odpłatność wynosi 100zł, dla pozostałych osób 150zł. Zgłoszenia chęci udziału w szkoleniu można kierować na adres [email protected]. (źródło: Facebook)

Kujawsko-Pomorskie

Beer Smith czyli daj sobie pomóc w swoim browarze domowym! Pośród wielu programów do zarządzania procesem warzenia piwa w domu Beer Smith jest zdecydowanie najpopularniejszym narzędziem typu CAB. Oferuje potężne wsparcie dla naszego browaru domowego, czy to poprzez komplet zawartych w nim narzędzi, formuł i przeliczników czy dzięki możliwości kształtowania własnych receptur w poprawny i zgodny ze stylem sposób. Zapraszamy na warsztat wprowadzający do tego niezwykle użytecznego programu, na którym dowiecie się z czym się go je (lub też warzy, jak wolicie 😉 ), dlaczego wasz aerometr i refraktometr przekłamuje swój wynik, jak zrobić listę zakupów na kolejny sezon warzenia w 5min i wiele innych przydatnych zagadnień związanych z Beer Smithem.

Uwaga! Spotkanie zalecamy osobom nie znającym Beer Smitha lub początkującym piwowarom. Osoby chętne proszone są o przygotowanie na warsztat ostanie receptury piwa, które uwarzyli.
Koszt zajęć to 30 złotych. Zapisy pod adresem: [email protected] lub przez wiadomość prywatną na naszym facebooku. (źródło: Facebook)

Małopolskie

Siódma kolejka Ligii w sezonie 2017.
Styl: Russian Imperial Stout
Zapisy: https://goo.gl/forms/ZRUQJmaYgJehIfCw1 (źródło: Facebook)

Mazowieckie

Dokładnie 17. listopada 2016 nastawiłyśmy pierwszą warkę Hoplala – Wczasy w Acapulco (Kaktusowa IPA). Przez ten czas udało nam się uwarzyć prawie 40 warek, reprezentujących 10 piwnych stylów.

Przez ostatnie 12. miesięcy pokazywałyśmy Wam kobiecą stronę craftu. Z okazji urodzin chcemy Wam przedstawić nasze wyobrażenie mężczyzny idealnego, ale to jeszcze tajemnica 🙂

Wpadajcie tłumnie na piwko, tańce, hulańce i swawole w klimacie vintage. 

Do zobaczenia w piątek! Dziewczyny z Hoplala (źródło: Facebook)

Śląskie

Kranoprzejecie browar Hopium w Białej Małpie !

Malpe odwiedzi ekipa Browaru. Obiecali zapełnić nasze krany swoimi najlepszymi piwami 🙂 Co na kranach ? Będziemy informować o tym na bieżąco. Zapraszamy! jak zawsze mamy dla Was kilka niespodzianek 🙂 (źródło: Facebook)

  • Barbórkowa premiera piw alternatywnych – 18.11 – 19:30
    • gdzie: Bistro Łańcuszkowa, ul. Wolności 408 w Zabrzu
    • kiedy: 18 listopada 2017 (sobota)
    • wstęp wolny
    • wydarzenie na Facebooku

Zapraszamy wszystkich do nowo otwartego Bistro Łańcuszkowa przy Sztolnia Królowa Luiza‼️! Tam w sobotę będą się lały nasze premierowe (i nie tylko!) piwa alternatywne 🙂 ?Są to piwa specjalnie dedykowane na Barbórkę ?8#1 Superior Grisette i 6#2 FES z wanilią. Piwa te wydajemy w eleganckiej limitowanej edycji w sam raz na barbórkowy prezent.  Piwa otrzymały nawet specjalną nazwę: „Niech żyje nam” (Superior Grisette) „Górniczy stan” (FES z wanilią). Wszyscy, którzy wpadną tego wieczoru na naszą premierę do Bistro Łańcuszkowa nie pożałują!!! Czekają niespodzianki, konkursy i… PIWO! zabawa PIWO! jedzenie PIWO! przyjaciele PIWO! radość PIWO! ALTERNATYWA! Zapraszamy!!! (źródło: Facebook)

Świętokrzyskie

Święta Góra to dzieło współpracy Browaru Baba Yaga Brewing oraz Świętokrzyskiej Ligi Piwowarów. Wspólnie uwarzonym piwem jest Vermont IPA według zwycięskiej receptury Artura Kalety ???

Piwo to charakteryzuje się bogatym aromatem owoców tropikalnych oraz soczystych cytrusów. Swój charakter zawdzięcza najlepszym odmianom amerykańskich chmieli: Citra, Centennial, Equinox. Gładka goryczka i aksamitna faktura dopełniają przyjemne odczucie satysfakcji w ustach.
Koniecznie wypróbujcie! ??? (źródło: Facebook)

Wielkopolskie

Odbywające się od 2013 roku Poznańskie Targi Piwne to wyjątkowe wydarzenie. Radosna celebracja jednego z najstarszych trunków na świecie przeplata się z profesjonalnym charakterem imprezy targowej. To doskonała okazja by poznać kulturę, historię, a także współczesny świat rzemieślniczego piwa. Na Targach Piwnych świetnie bawią się zarówno osoby z podstawową wiedzą o piwie, jak i pasjonaci, domowi piwowarzy i profesjonaliści. To okazja do rozmowy, wymiany doświadczeń, nauki, ale też przede wszystkim – degustacji, poszerzania piwnych horyzontów i spędzenia doskonałego czasu w gronie znajomych! 🙂 Street Food Spot, natomiast gromadzi wokół siebie miłośników jedzenia serwowanego wśród miejskiego zgiełku – prosto z trucka lub namiotu. To miejsce gdzie będzie można dobrze i slow foodowo zjeść. Bogata oferta ulicznego jedzenia z wszystkich zakątków świata – zarówno w odmianie fusion, jak i klasycznej, doskonale uzupełni szeroką ofertę browarów. Wszak wiadomo, że piwo pobudza apetyt! Wśród wystawców znajdziecie ponad 70 stoisk z branży piwnej i około 50 stoisk gastronomicznych, serwujących zarówno dania główne, jak i słodycze, przekąski oraz napoje bezalkoholowe. Choć charakter imprezy kierowany jest głównie do osób pełnoletnich, nic nie stoi na przeszkodzie, by na PTP & SFS wybrać się całą rodziną! 🙂 Bilety dostępne w kasie wydarzenia podczas trwania imprezy oraz w przedsprzedaży. (źródło: Facebook)

Tym razem spotkamy się na Poznańskie Targi Piwne & Street Food Spot. O godzinie 20:00 w czwartek na stoisku Wielkopolski OT PSPD będziemy mieli przyjemność oceniać piwa w stylu Tropical Stout. Czym ten styl się charakteryzuje? To ciemniejsza, mocniejsza i przede wszystkim bardziej aromatyczna wersja Stoutu. Czekolada, paloność, kawa, aromat chmielu, a może i beczki lub innych kreatywnych dodatków – to właśnie wyczujecie w tych piwach!Tym razem spotkamy się na Poznańskie Targi Piwne & Street Food Spot. O godzinie 20:00 w czwartek na stoisku Wielkopolski OT PSPD będziemy mieli przyjemność oceniać piwa w stylu Tropical Stout. Czym ten styl się charakteryzuje? To ciemniejsza, mocniejsza i przede wszystkim bardziej aromatyczna wersja Stoutu. Czekolada, paloność, kawa, aromat chmielu, a może i beczki lub innych kreatywnych dodatków – to właśnie wyczujecie w tych piwach!
Oto skład grupy:1. Maksymilian Polowczyk Marcepanowy Margrabia 2. Fryderyk Niewiedział Browar Delectum Potum 3. Jakub Berliński 4. Michał Chodań
Startować będziemy równo o 20:00. Każdy z piwowarów opowie kilka słów o swoim piwie, a następnie każda przybyła osoba będzie mogła skosztować czterech próbek piwa i wydać werdykt. Nie musisz być sensorykiem. Wybierasz piwo, które Tobie najbardziej smakuje. Proste i uczciwe. Głosowanie trwa do 21:15, a wyniki ogłosimy o 21:30. 
Tak jak ostatnio, spośród głosujących wylosujemy również osobę, która otrzyma bon do wykorzystania na barze!
Nie wymagamy zapisów mailowych, wystarczy kliknąć „Wezmę udział”. Jeśli pojawisz się na liście, to możesz wziąć udział w darmowej degustacji i ocenie piwa. Pamiętajcie jednak, że mamy do ocenienia tylko 100 próbek każdego piwa i tyle kart do głosowania możemy rozdać. Do zobaczenia! (źródło: Facebook)

Reklama