Fot. Polskie Stowarzyszenie Piwowarów Domowych/Facebook

Polskie Stowarzyszenie Piwowarów Domowych stało się członkiem zwyczajnym European Beer Consumers’ Union (Europejskiej Unii Konsumentów Piwa). Stosowną uchwałę o przyjęciu PSPD EBCU podjęło w miniony piątek, 15 października.

Oznacza to, że obecnie Polskie Stowarzyszenie Piwowarów Domowych reprezentuje Polskę w jednej z największych organizacji konsumenckich.

Reklama

– Cieszymy się, że nasze wieloletnie działania edukacyjne i promocyjne, którymi budujemy kulturę piwa w kraju zostały dostrzeżone w skali kontynentu – napisało na Facebooku PSPD.

EBCU to organizacja założona w maju 1990 r. przez trzy lokalne stowarzyszenia – CAMRA (Wielka Brytania), Objectieve Bierproevers (Belgia) oraz PINT (Holandia). Ma ona na celu m.in. zachowanie i utrzymanie różnorodności tradycyjnych europejskich kultur piwnych, ze szczególnym uwzględnieniem lokalnego, regionalnego i krajowego browarnictwa i stylów piwa, ochronę konsumenta przed narzucaniem nieuczciwych cen oraz zapewnienie konsumentowi jak najlepszych informacji merytorycznych na temat dostępnych na rynku piw.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś/aś – zachęcam do polubienia naszego profilu na Facebooku:

  Polub Chmielnik Jakubowy na Facebooku

Reklama