Fot. materiały prasowe

Komes Wymrażany Russian Imperial Stout Bourbon BA, czyli trzecia „wymrażanka”, która powstała w beczkowni Browaru Fortuna, już w styczniu zadebiutuje na rynku. Jeszcze przed swoją oficjalną premierą trunek ten zdobył złoty medal w kategorii „Ice Beer” podczas tegorocznego Konkursu Piw Rzemieślniczych.

Zatężony przez wymrażanie imperialny stout trafił na sześć miesięcy do dębowych beczek po bourbonach Four Roses oraz Woodford Reserve (w tym po wariancie Double Oaked).

Reklama

– Wymrażany Russian Imperial Stout jest esencjonalny i ma konsystencję zbliżoną do likieru. W aromacie można wyczuć kandyzowane wiśnie, w smaku nuty palone, czekoladę i opiekane drewno – całość zaokrąglona potężną dawką wanilii – informuje Browar Fortuna.

Na rynek ma trafić 9790 butelek piwa Komes Wymrażany Russian Imperial Stout Bourbon BA.

Łącznie na tegorocznym KPR-ze Browar Fortuna zdobył pięć medali, w tym cztery złote i jeden srebrny, dzięki czemu uplasował się na szczycie klasyfikacji medalowej konkursu. Nagrodzone złotymi medalami piwa to: Komes Barley Wine, Komes Potrójny Złoty, Komes Wymrażany Russian Imperial Stout Bourbon BA oraz Fortunatus III: Flanders Red Ale. Miłosław Blonde Ale zdobyło srebrny medal.

– Tworzymy nasze piwa w małym, rzemieślniczym browarze, w którym warzenie piwa wymaga wielu ręcznie wykonanych operacji. U nas to nie komputery sterują procesem, lecz piwowar, dzięki czemu nasze piwa od lat utrzymują się w ścisłej czołówce w kraju. Medale KPR Kraft Roku 2021 to kolejny dowód na to, że to co robimy jest doceniane. Ponadto to bardzo miłe zwieńczenie mijającego roku – mówi Krzysztof Panek.

Do tegorocznej odsłony konkursu zgłoszono aż 652 piwa z polskich browarów rzemieślniczych – to dotychczasowy rekord. Międzynarodowe Jury pod przewodnictwem Tomasza Kopyry oceniało piwa zgłoszone przez 116 browarów.

Konkurs Piw Rzemieślniczych „Kraft Roku” organizowany przez Browamator to plebiscyt z kilkunastoletnią tradycją. Współorganizatorem jest Sympozjum Piwowarów Zawodowych. Rywalizacja najlepszych piw kraftowych odbywa się pod patronatem PSBR – Polskiego Stowarzyszenia Browarów Rzemieślniczych. W czasie konkursu kilkudziesięciu certyfikowanych sędziów piwnych ocenia piwa zgłaszane w kilkudziesięciu kategoriach. Zgodnie z zasadami sędziowie w każdej kategorii wręczają maksymalnie jedno złoto, jedno srebro i jeden brąz, jednak tylko jeśli najlepsze piwa w danej kategorii pozostają w ramach stylu.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś/aś – zachęcam do polubienia naszego profilu na Facebooku:

  Polub Chmielnik Jakubowy na Facebooku

Reklama